Wynalazki, które do dziś nie umiemy wytłumaczyć do czego służyły.

Historia ludzkości liczy nie jedno tysiąclecie, ale naukowcy wciąż nie znamją odpowiedzi na wiele pytań. Znalezione podczas wykopalisk archeologicznych artefakty, zmuszają ekspertów do zgadywania, sprawiając, że poszukiwania prawdy jest jeszcze bardziej interesujące. Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej niezwykłymi odkryciami, wciąż nie rozwiązanymi przez naukowców.

Olbrzymie kamienne kule z Kostaryki

Olbrzymie kamienne kule z Kostaryki
autor

Tajemnicze kamienie doskonale okrągłej formy intrygują nie tylko swoim wyglądem, ale także nieznanym do dziś pochodzeniem i przeznaczeniem.

autor

Zostały one po raz pierwszy odkryte w latach 30 XX wieku, kiedy robotnicy wycinali dżungle pod plantacje bananów. Miejscowa legenda głosi, że w środku każdego tajemniczego kamienia jest ukryte złoto. Wiele petrosfer rozbito, niektóre z nich potraktowano materiałami wybuchowymi. Były niestety puste.
Nie wiadomo przez kogo i w jakim celu zostały stworzone petrosfery. Można przyjąć, że są to symbole ciał niebieskich lub wyznaczające granice między różnymi plemionami kule.

Bateria z Bagdadu

Bateria z Bagdadu
autor

Przed wynalezieniem energii elektrycznej najwidoczniej wykorzystywało się to urządzenie z Mezopotamii. W 30-tych XX wieku, w pobliżu wykopalisk archeologicznych odkryto w Bagdadzie tajemniczy artefakt znany jako "Bateria z Bagdadu". Miał on następującą postać: 13-calowe naczynie w otwór którego włożono żelazny pręt ze śladami korozji. Wewnątrz
Na podstawie struktury znaleziska, naukowcy sugerują, że to jest starożytna bateria, która mogłaby wytwarzać napięcie prądu elektrycznego wysokości 1 wolt.

Manuskrypt Voynicha

Manuskrypt Voynicha
autor

Manuskrypt Voynicha - najbardziej tajemnicza książka na świecie. Autor jest nieznany, a strony obfitują w niewytłumaczalne dziwne symbole i ilustracje.

autor

Oryginalność manuskryptu polega na tym, że został napisany unikalnym alfabetem, nie podobnym do żadnego znanego układu alfabetycznego. Te dziwne znaki wprowadzili w zakłopotanie kryptologów XX wieku i nadal nie są rozszyfrowane.

Złote figurki Inków

Złote figurki Inków
autor

Złote figurki znalezione niedawno w Ameryce Południowej przypominają samolot, i trudno w to uwierzyć. Co było inspiracją do stworzenia ich - do dziś nie wiadomo.

autor

W 1996 roku, niemieccy konstruktorzy Algund Enbom i Peter Pasy udowodnili w praktyce, że hipoteza o modeli samolotu w postaci tajemniczej figurki ma prawo bytu. Stworzyli oni precyzyjne, powiększone 16 razy kopie tak zwanego złotego kolumbijskiego samolotu. Aby móc latać modele zostały wyposażone w silniki i systemy radiowe.

Genetyczna płyta

Genetyczna płyta
autor

Na niesamowitym artefakcie - genetycznym kole przedstawiono rzeczy i procesy, które współczesny człowiek może obserwować tylko pod mikroskopem. Dysk pokazuje proces powstawania i rozwoju zarodka. Jest na nim też figura człowieka z głową o dziwnym kształcie.
Płyta wykonana jest z wytrzymałego kamienia zwanego Lydian. Pomimo swojej wyjątkowej sile kamień ma strukturę warstwową, i, mimo obecności starożytnego artefaktu, stworzenie czegoś podobnego do niego i praktycznie i teoretycznie jest dzisiaj niemożliwe.

Mechanizm Antikythera

Mechanizm Antikythera
autor

Mechanizm Antikythera jest najstarszym dobrze znany mechanizmem obliczeniowym, pierwszym analogowym komputerem...
Po kilkudziesięciu latach badań naukowcy byli w stanie określić, że mechanizm pokazuje położenie słońca, księżyca, ruch planet przez niebiosa, przewidzieć zaćmienia Słońca i Księżyca - a nawet kluczowe wydarzenia, takie jak na przykład igrzyska olimpijskie.

autor

Wybuchły kontrowersje wokół tego, że przed odkryciem Mechanizmu Antikythera starożytne cywilizacje nie podejrzewano o możliwość produkcji takich złożonych instrumentów. Naukowcy twierdzą, że ten zestaw kół zębatych z brązu wyprzedził tego typu urządzenia o tysiące lat.

Nie wierzę własnym oczom! Zwierzęta, które pod byle pretekstem...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment