Wyciszająca akwarela.

W świecie, gdzie nas codziennie atakuje niezliczona ilość informacji czasami tak chce się rzucić wszystko, odetchnąć głęboko i zatrzymać wzrok na czymś wyciszającym, nie powodującym irytacji czy diskomfortu. My wierzymy, że najlepszy odpoczynek dla umysłu i oczu to zanurzenie się w świat sztuki. W tym przeglądzie zebraliśmy tylko takie dzieła, które napełnią cię spokojem i staną się przysłowiowym powiewem świeżego powietrza w gorący miastowy dzień.

Podróż do Paryża z Thierry Duvalem.

Podróż do Paryża z Thierry Duvalem.

Urodzony w Paryżu artysta Thierry Duval dużo podróżował. Stąd obecność całego "geograficznego" cyklu obrazów. Niemniej jednak, ulubionym miejscem autora był i pozostaje Paryż. Lwia część prac poświęcona jest właśnie miastu zakochanych. Duval maluje wyłącznie akwarelą. Posiada własną technologię wielowarstwowego nakładania farby, która pozwala tworzyć obrazy o hiper realistycznej detalizacji.

Gorące popołudnie Kanta Harusaki.

Gorące popołudnie Kanta Harusaki.

(Kanta Harusaki - japoński akwarelista, urodził się w mieście Kumamoto, pracować z akwarelą zaczął w wieku 32 lat. Harusaki uwielbia pisać, używając «wet brush», ale utrzymuje prawidłowość rysunka. On wie, jak umiejętnie i dokładnie przekazać przejrzystości światła koloru i przestrzeni. Koneserzy podziwiają zdolność artysty do przekazania dokładnych konturów, odblasków i liści, łącząc to z techniką z "na mokro".

Zywa woda Davida Drummonda.

Zywa woda Davida Drummonda.

David Drummond to amerykański malarz, który 20 lat temu zakochał się w zbiorniku wody Powell. Do dziś nie znudziło mu się studiowanie każdego zakątka tego wspaniałego miejsca i uchwycenia go na płótnie. Drummond interesuje się różnymi stanami wody, "nastrojami" przyrody i zmianami w niej. Jako posiadacz stopnia w dziedzinie fizyki, Drummond naukowo i odpowiedzialnie podchodzi do swojej twórczości, dlatego pewnie jego akwarele wydają się tak żywe i realistyczne.

Poranki we wsi Christiana Graniou.

Poranki we wsi Christiana Graniou.

Francuz Christian Graniou często portretuje w swoich obrazach prowincjonalne krajobrazy. Pomimo faktu, że szczegółowy rysunek to nie jego bajka, a światło jest rozproszone na całej przestrzeni obrazu, twórczość artysty powodują odczucie przestrzeni wypełnionej powietrzem.

Wieczorny spokój Józefa Zbukvicha.

Wieczorny spokój Józefa Zbukvicha.

Dzisiaj australijski artysta chorwackiego pochodzenia Joseph Zbukvic uważany jest za jeden z mistrzów akwareli na całym świecie. Artysta zakochał się w niej dosłownie od pierwszego maźnięcia, został porażony nieokiełznaną i indywidualną techniką. On uważa, że akwarela żyje własnym życiem. Że niemożliwe, aby studiować tą technikę, nie ma sposobu, aby kontrolować jej zachowanie na płótnie. Jedynym sposobem jest opanowanie jej jak dziką klacz. Każdego dnia od nowa.

Koty okresu dointernetowego. Rzadki królik, którego udało się...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment