Wnętrzności na pokaz.

Artysta Danny Quirk zaskoczył publiczność swoimi ilustracjami anatomicznymi, stworzonymi bezpośrednio na ciele człowieka. Za pomocą specjalnych markerów i farb akrylowych, jakby zrywa skórę i obnaża mięśnie, ścięgna i kości. Z jednej strony, wygląda to trochę przerażająco, ale z drugiej jest niesamowicie ekscytujące!

Body painting Danny Quirka.

Body painting Danny Quirka.

Zobrazowanie anatomicznego układu ciała.

Zobrazowanie anatomicznego układu ciała.

Nieoczekiwana Australia.

Nieoczekiwana Australia.

"W sztuce istnieje pewne zniekształcenie percepcji i wizualizacji anatomii" - mówi Danny Quirk. - "Z jakiegoś powodu ludzie widzą takie zdjęcia jako coś strasznego, a nawet "bolesnego". Jednym z celów mojej pracy jest więc zwalczanie tej niewiedzy. Chcę zaszczepić w ludziach poczucie piękna w stosunku do tego, co leży w nas.". Oczywiście, kiedy artyści mówią o tym, że trzeba pokazać wewnętrzny świat modela mają na uwadze zupełnie coś innego, ale podejście Quirka również ma prawo bytu, w końcu, tak skomplikowany mechanizm, jak ciało człowieka z definicji nie może być obrzydliwe.

Proces tworzenia ilustracji.

Proces tworzenia ilustracji.

Pod skórą.

Pod skórą.

Wewnętrzne piękno ciała.

Wewnętrzne piękno ciała.

Być może ktoś może pomyśleć, że Danny Quirk ma w sobie coś z seryjnego mordercy...
Te wspaniałe dzieła powstały dzięki jego odżucziom po tym, jak nie dostał się do szkoły medycznej. Quirk poszedł więc inną drogą. "Doświadczenie z pracy mam niejako z pierwszej ręki. Godzinami pracowałem z trupami, tworząc ilustracje do publikacji medycznych. To może zabrzmieć przerażająco, ale właśnie wtedy doceniłem, jak kruchy i piękny jest ludzki organizm pod osłoną skóry."

Obrazy na ciele.

Obrazy na ciele.

Mięśnie.

Mięśnie.

Księżniczki Disneya. Jak wyglądały by... Dla tych, kto miał dziś...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment