Uśmiechnij się i pomachaj: wspaniałe portrety mieszkańców jednego z najszczęśliwszych krajów na świecie.

Motto państwa Wietnamu brzmi: "Niezależność, wolność, szczęście." W ciągu zaledwie kilku lat podróży po tym wspaniałym kraju francuski fotograf Rehahn zgromadził wspaniałą kolekcję zdjęć, na których utrwalił uśmiechy zwykłych ludzi.

Rehahn jest wielkim fanem Wietnamu. Z przyjemnością robi zdjęcia mieszkańcom, dodając co rusz do swojego albumu kolejny szczery uśmiech. Przyjaźni i towarzyscy, wietnamczycy łatwo nawiązują kontakt, a podczas rozmowy Rehahn robi kilka zdjęć, bo interesują go tylko naturalne emocje.

Rozmawiając z wietnamczykami fotograf dokonał ciekawej obserwacji. Większość z nich przykrywa twarz ręką, gdy się śmieje, a nawet tylko się uśmiechają. Mężczyźni, kobiety, dzieci wszyscy robią to samo. Być może przyczyną jest wrodzona skromność, a może ten gest jest podyktowany zasadami etykiety, lub uważa się, że człowiek wygląda tak bardziej elegancko. Jedynej zadowolającej odpowiedzi Rehahn jeszcze nie znalezł, ale nazwał swój cykl zdjęć "Hidden Smile».

Podróż fotografa Rehahn nie dobiegła jeszcze końca, a teraz przygotowuje się on do wystawy na dużą skalę, na której zaprezentuje sto portretów Wietnamczyków. Co ciekawe, w rankingu najszczęśliwszych krajów świata, to państwo od wielu lat utrzymuje wysoką pozycję. Sądząc po zdjęciach, ci ludzie naprawdę wiedzą, jak cieszyć się życiem i wiedzą jak być najszczęśliwymi na świecie.

Zwierzęta, którzy nie wierzą, że... Tajemnicza Belgia. 5 miast, które...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment