Montaż starych opon na ulicach Barcelony.

Szczególnie dla tych komu lokalni działacze na dziedzińcu zrobili tysiąc klomb ze starych opon (a nawet z plastikowych butelek), istnieje ogromna szansa, aby przejąć inicjatywę i pokazać, czym jest prawdziwa sztuka współczesna! Inspiracje można zaczerpnąć w pracach projektantów, którzy stworzyli kompozycje z opon w środku jednego z najpiękniejszych miast na świecie - Barcelonie.

Projekt został zorganizowany trzema projektantami OOSS Iago Buceta i Mateu Targa specjalnie dla festiwalu sztuki ulicznej w Barcelonie. Pomysł, aby stworzyć dzieła z konwencjonalnych opon będą kwestionować tradycyjne formy architektoniczne, gra z uczuciami widza, zmuszając do namysłu, co faktycznie kryje się poza zasięgiem wzroku.

Prace, oprócz swojej funkcji dekoracyjnej, odgrywają również rolę czynnika nowych aspektów percepcji widza. Człowiek, który widzi te instalacje po raz pierwszy, może wątpić w prawdziwą twardość powierzchni i siły, zechce dotknąć opony, sprawdzić ściany i dotyknąć i asfalt, w którym są zanurzone. Tak więc, autorzy starają się wyrwać przechodniów z ich zwykłego rytmu życia, aby zwrócić uwagę na przedmioty i powierzchnie wokół nich.

Sen to zdrowie, niezależnie od... Świat snów, marzeń i iluzji,...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment