UFO na obrazach mistrzów.

Jak dotąd nie ma niezbitych dowodów na istnienie UFO, ale to wciąż najbardziej chwytliwy temat na świecie. Naukowcy odkryli te tajemnicze obiekty, które bardzo przypomina UFO, nawet na obrazach mistrzów.

Obiekt w kształcie krążka.

Obiekt w kształcie krążka.

Warto zwrócić uwagę na obraz "Madonna ze św Giovannino", który został napisany w 15 wieku przez Domenico Ghirlandaio (1449/94). Dziś obraz można oglądać w Palazzo Vecchio we Florencji. W prawym górnym rogu nad głową Maryi można zobaczyć obiekt w kształcie krążka. W oddali na brzegu widać też człowieka, który wpatruje się w obiekt na niebie.

Promienie.

Promienie.

To obraz flamandzkiego artysty Aert Geldera "Chrzest Chrystusa". Płótno zostało namalowane w 1710 roku i znajduje się obecnie w Fitzwilliam Museum w Cambridge. Na zdjęciu można zobaczyć, jak z UFO-podobnego obiektu wiszącego na niebie, zstąpiły na Jana Chrzciciela i Jezusa Chrystusa kilka promieni świetlnych.

Dwa UFO.

Dwa UFO.

Kolejny obraz w temacie ukrzyżowania Chrystusa został napisany w 1350 roku. W górnym prawym i lewym rogach namalowane na nim dwa samoloty z ludźmi w środku. To zdjęcie można zobaczyć nad ołtarzem Visoki Dečani w Kosowie.

Kapeluszt.

Kapeluszt.

Gobelin zatytułowany "Magnificat" został napisany w 14 wieku i poświęcony Najświętszej Marii Pannie. W tle obrazu widać wyraźnie latający obiekt w kształcie kapelusza. Gobelin można podziwiać we francuskiej Bazylice Notre-Dame w Beaune w Burgandy.

Balon.

Balon.

Ten obraz pochodzi z francuskiej książki "Le Livre Des Bonnes Moeurs" Jacques Legranda. Niektórzy twierdzą, że w tle namalowany jest zwykły balon, ale faktem jest, że we Francji w 1338 roku nie było żadnych balonów.

Promień światła.

Promień światła.

Obraz Carlo Crivelli (1430-1495) zatytułowany "Zwiastowanie ze św Emidio" został napisany w 1486 roku. Teraz znajduje się on w National Gallery w Londynie. Nad ulicą na tym płótnie przedstawiony jest obiekt w kształcie elipsy, z którego wychodzą wiązki światła prosto na głowę Maryi.

Małe miasteczka, które są zbyt... Obrazy bez grawitacji: niebywałe płaszczyzny...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment