Standardy męskiego piękna w różnych krajach świata.

Ostatnio media coraz częściej rozwodzą się na temat standardów męskiej urody. I choć uważamy ten trend za trochę dziwny, to ciekawość jednak wygrywa i chcemy zobaczyć, jaki jest ten ideał mężczyzny w różnych krańcach świata.

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone
autor

Amerykański ideał męskiej urody wymaga rozbudowanych pleców i ramion, umięśnionej klatki piersiowej i wyrobionych bicepsów. Prościej mówiąc, dążymy do kształtu litery "V". W ostatnich latach wśród białych amerykanów cieszył wizerunek brodatego mężczyzny w kraciastej koszuli.

Meksyk

Meksyk
autor

"Machism" czy "męski szowinizm" to stały i niezmienny atrybut meksykańskiej męskości. Badania wykazały, że ludzie, którzy identyfikują się z tradycyjnymi wartościami kultury meksykańskiej, na wszelkie sposoby korzystania z "machismu" jako dominującej strategii budowania relacji z płcią przeciwną.

Brazylia

Brazylia
autor

Biali ludzie są postrzegani jako bardziej istotni i wpływowi w porównaniu do czarnych. Posiadanie prostych włosów w jasnym kolorze nacechowuje mężczyzne w tym kraju niemal nieograniczoną władzą. Aryjskie rysy w połączeniu z opalenizną stanowią jeden z najważniejszych aspektów męskiego piękna w Brazylii. Szczególne znaczenie ma obecność dobrze rozwiniętych mięśni.

Afryka Południowa

Afryka Południowa
autor

Jasna skóra jest uważane za piękno idealne. Ponad 70% modeli uamieszczonych w czasopismach Men’s Health South Africa i GQ South Africa w 2014 roku to biali. W google na zappytanie "najseksowniejszą człowiek w Afryce Południowej» otrzymamy wyniki słynnych białych zamieszkujących region. A krem, rozjaśnienie skórę to jeden z najbardziej popularnych produktów dla mężczyzn.

Nigeria

Nigeria
autor

Tu ideałem jest silne męskie ciało. Ważne elementy męskości w Nigerii to siła fizyczna, odwaga, zaufanie, odwagę i brak emocji.

Turcja

Turcja
autor

Portret tradycyjnego tureckiego piękno zaczyna obejmować coraz więcej cech romantycznych. Według badań opublikowanych w czasopismie naukowym Archives of Sexual Behavior, tureckie kobiety wolą mężczyzn z ogołoną klatą. Najwidoczniej dlatego jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych dla tureckich mężczyzn jest usuwanie owłosienia.

Włochy

Włochy
autor

Włochy są uważane za mekkę mody męskiej. Włosi noszą dopasowane garnitury. Oni nie boją się eksperymentować z kolorami, nawet jeśli są onezarezerwowane tradycyjnie dla kobiet. Na przykładk róż i fiolet. Sprezzatura - specyficzne cechy męskiego wizerunku, czyli coś w rodzaju "świecę się beztroską", "przyjemna zasłona pozornej beztroski". Właśnie takie zachowanie najczęściej się kojarzy z męskim pięknem w tym państwie.

Wielka Brytania

Wielka Brytania
autor

Modele i zawodowi angielscy piłkarze są często wymieniane jako przykład doskonałego mężczyzny. Zarost jest równie popularny w Wielkiej Brytanii, jak w innych krajach Europy Zachodniej. Pielęgnacja włosów, golenia obszarów intymnych jest dość powszechne, a nawet obowiązkowe. A jednym z kryteriów seksualności jest obecność tatuażu.

Indie

Indie
autor

Nowoczesny męski Hindu powinien promieniować zaufaniem i rościć wływy swej władzy nad innymi mężczyznami. Krem do rozjaśniania skóry - popularny produkt na lokalnym rynku urody męskiej.

Korea Południowa

Korea Południowa
autor

Tutaj doceniają mieszany typ: umięśnione ciała połączone z delikatnymi rysami twarzy. Do tego poczucie stylu i makijaż. Chirurgia plastyczna staje się coraz bardziej popularna wśród południowokoreańskich mężczyzn.

Filipiny

Filipiny
autor

Tradycyjne elementy męskości to pomoc rodzinie, dojrzałość płciowa i samokontrola. W ostatnich latach, ideał "macho" ustępuje metrosexualności.

Australia

Australia
autor

W jednym z badań przeprowadzonych w Australii, mężczyźni na pytanie, co chcieliby zmienić w sobie, najczęściej odpowiedali, że chcieli by być wyżśi, szczuplejsi i bardziej umięśnieni.

Zniewolone wodą: niewiarygodnie delikatne "portrety"... Balet: seria pięknych zdjęć, na...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment