Śmieszne szkice projektanta z Bangladeszu.

Na festiwalach graffiti uczestnikom często proponuje się w kilka minut narysować kilka rysunków, aby określić poziom ich profesjonalizmu. Wiele znanych rysowników i projektantów również od czasu do czasu praktykują ten minimalistyczny gatunek, aby odpocząć i zresetować się od poważnych projektów. Dziś chcemy opowiedzieć o pracy Manik N Ratan, sketchisty z Dhaka (Bangladesz).

Wolą Manik N Ratan zupełnie niedawno pojawiła się cała banda zabawnych rysowanych bohaterów, przygody których można śledzić podążając rysunkami artysty. Autor rysuje przesłodkich monstrów, które bawią się na całego: patrzą się w gigantyczną lupę, latają na bombkach, jedzą cukier albo szukają prezentów świątecznych pod choinką. Warto zauważyć, że rysowane postacie bardzo bardzo dobrze współracują z prawdziwymi obiektami, typu zabawki, artykuły papiernicze, samochodziki z LEGO i innymi rzeczami.

Sketche to bardzo popularny gatunek wśród współczesnych ilustratorów. Na przykład, Sébastien Del Grosso łączy autoportrety i rysunki opowiadając historię własnego życia, a Mattias Adolfsson tworzy cały wszechświat, umieszczając swoje wielotematyczne szkice w notesie. Manik N Ratan często rysuje miniatury nie przemyślając ich treści. Taka metoda tworzenia obrazu nazywa dudling. Artysta codziennie publikuje na swojej stronie na Instagram co najmniej jeden obraz. Mamy nadzieję w przyszłości zobaczyć jeszcze dużo pogodnych rysunków tego utalentowanego projektanta.

Pies Buts, który dorabia jako... Wielkie szczyty, które są warte...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment