Selfie Fridy Kahlo i nie tylko: kreatywny pomysł agencji reklamowej Leo Burnett.

Szał na selfie we współczesnym świecie osiągnął zakres ogólnoświatowy. Dzisiaj tylko mega leniwiec nie próbował fotografowanie siebie z jakiegoś powodu lub zupełnie bez. Jedna z największych agencji reklamowych Leo Burnett, mająca dość ironiczne podejście do tego modnego trendu, stworzyła serię błyskotliwych graficznych rysunków, przedstawiających znanych z historii sztuki artystów próbujących zrobić własny autoportret korzystania z współczesnego aparatu ... Samsung.

Fridy Kahlo.

Fridy Kahlo.

Raczej nie ma potrzeby, aby wyjaśniać różnicę między selfie i autoportretem. Właśnie na tej koncepcji jest zbudowana idea kampanii reklamowej. «Tak autoportretom. Nie Selfies », - to hasło towarzyszące drukom. Przedstawiają Vincenta Van Gogha, Fridę Kahlo i Albrechta Durera trzymających Samsung NX Mini. Wymienne obiektywy którego pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazu godnego wielkich artystów.

Vincent van Gogh.

Vincent van Gogh.

Przy zdjęciach pracował wybitny artysta fotograf Fredrik Ödman, który nie zapomniał o szczegółach, które czynią każdego z artystów "rozpoznawalnym". Van Gogh został uchwycony w pobliżu wazonu ze słonecznikami, Kahlo - wśród kwiatów i Dürer - przy otwartym oknie.

Albrecht Durer.

Albrecht Durer.

Gratulujemy pomysłu na kampanię reklamową! Taka bardzo gustowna, nie prawda?

Koty, po uszy zakochani w... Fototrip.

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment