Republika zwierząt.

Człowiek zwykł się uważać za najważniejszą istotę na tej planecie, ale istnieją na świecie wiele miast i wsi, gdzie zwierzęta są pełnoprawnymi ich właścicieli. Przedstawiami kilka niesamowitych miejsc, które stały się "zwierzęcymi" republikami.

Houtong - kocia wieś, Tajwan.

Houtong - kocia wieś, Tajwan.

W historii tajwańskiej wsi Houtong koty odegrały prawie taką samą rolę co gęsi w Rzymie. Uratowały oni to miejsce od zapomnienia. Gdy górnicza wioska przestała spełniać swoją funkcję, wielu lokalnych mieszkańców wyjechało, pozostawiając swoje zwierzęta na pastwę losu. Dzięki pomocy wolontariuszy, szybko zorganizowanej przez Ośrodek Ochrony mruczków, dziś tysiące turystów przyjeżdżają tu, aby nakarmić i pogłaskać kotów. Przy okazji, zwierzęta już czują się panami sytuacji.

Rolling Hills - amerykańskie miasto, dom prawie 1000 pawi.

Rolling Hills - amerykańskie miasto, dom prawie 1000 pawi.

Miasto Rolling Hills (Los Angeles), wygląda o wiele bardziej ekstrawagancko - na dachach i drzewach zamiast kotów można zobaczyć pawie. Ptaki zostały sprowadzone na półwysep na początku 20 wieku, i od tego czasu liczba ich wzrosła do tysięcy sztuk. Pawie powodują wiele problemów dla obywateli (chałasują w nocy, zarysowują i uszkadzają samochody), ale pozbycie się ich jest praktycznie niemożliwe - ptaki są chronione przez prawo.

Japońska wyspa Okunoshima - prawdziwy króliczy raj.

Japońska wyspa Okunoshima - prawdziwy króliczy raj.

Japońska wyspa Okunoshima to prawdziwy króliczy raj. Według szacowań mieszka tu około 300 zwierząt. Nie pojawili się jednak oni w tej wsi przez przypadek: Okunoshima przez wiele lat była poligonem doświadczalnym dla broni chemicznej, i nie jest trudno dbyły robione na zwierzętach. Z biegiem czasu, produkcja została zamknięta, ale zwierzaki zadomowiły się na wyspie na dobre.

Nara - japońskie miasto, gdzie mieszka ponad 1200 jeleni.

Nara - japońskie miasto, gdzie mieszka ponad 1200 jeleni.

Domem dla 1200 jeleni jest wspaniała Nara Park, ale słodkie Bambi w niczym się nie ograniczają i a często wychodzą na ulice, by zajrzeć do restauracji, ukraść torebkę przechodniowi, biorąc ją za posiłek. Japończycy wierzą, że jelenie to święte zwierzęta, dlatego "złodziejaszki" zawsze zostają bezkarni.

Zao - lisia wieś w Japonii.

Zao - lisia wieś w Japonii.

Japoński wioska Zao w prefekturze Miyagi jest znany z tego, że mieszka tu sześć rodzajów lisów. Powabna chytruska chętnie przyjaźni się i komunikuje się z turystami mając nadzieję na smakołyk. Japończycy wierzą, że lisy to święte zwierzęta, ponieważ, zgodnie z ich mitologią, są posłańcami bogini urodzaju Inari.

Dowody na to, że dzieci... Nieprzewidywalne Włochy: jaskrawe zdjęcia kraju...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment