Rękodzieło. Zrobione własnoręcznie piękne zabawki.

Co byście nie mówili, ale zrobiona własnoręcznie rzecz, nie ważne zabawka czy inny prezent, nie może się równać z kupioną w sklepie. Może chodzi o energie, którą od początku do końca obdarzacie prezent... Zebraliśmy kilka najbardziej inspirujących robótek ręcznych. Przed nami długa przerwa, więc może skusicie się na zrobienie czegoś nowego - na przykład, uszycie lalki?

Przecież są prawdziwe!

Przecież są prawdziwe!

autor

To nie są zabawki, nie pamiątki i bynajmniej nie elementy dekoracji. Artystka Irina Andreeva nazywa je autorskimi lalkami i rzeźbami. Według niej, filc to materiał, który jest w stanie nie tylko ogrzać ciało, ale i duszę. Ponieważ laleczki artystka wykonuje dla przyjemności, nie można je kupić, ale można je zobaczyć i dotknąć na różnych wystawach.

Sama słodycz.

Sama słodycz.

Moskiewska artystka Earl Santaniel tworzy postacie, łączące słodycz i złowieszczość. Te zębate, o ogromnych oczach i puszyste potworki, wydają się być tak realistyczne, że tylko czekaj aż zamruczą lub warkną.

Słodycz 86 stopnia.

Słodycz 86 stopnia.

Mistrz zabawek z filcu Katerina Kozunenko każdej se swoich dzieł nadaje niepowtarzalny charakter, co sprawia że zwierzątka są wyjątkowo realistyczne i żywe. Wszystkie zabawki są tworzone pojedyńczo, więc nie ma szans na znalezienie podobnej.

Lalki dla dorosłych.

Lalki dla dorosłych.

Porcelanowe laleczki w rozumieniu większości ludzi to lalki statyczne. Ale artystka Marina Bychkova myśli inaczej: jej ruszające się lalki są bardziej elastyczne i realistyczne niż plastikowe i winylowe kolekcjonerskie egzemplarze. Te lalki rzadko trafiają do dzieci. Czasami nawet dorośli kolekcjonerzy mają opory przed zakupem tak realistycznych egzemplarzy.

Słodycz własnymi rękami.

Słodycz własnymi rękami.

Nadezhda Micheeva z Petersburga to prawdziwa czarodziejka. Tworzy ona zabawki z wełny. Łączy je to, że wszystkie mają nie więcej niż 11 cm wysokości. Autorka urządza każdej zabawce małą fotosesje. Wyglądają niesamowicie realistycznie.

Ufozabawki.

Ufozabawki.

W Charkowie mieszka młoda artystka Mariana Kopylov, która, niewątpliwie ma powiązania z kosmosem. Tworzy dziwne, do niczego nie podobne zabawki, które sama nazywa poczwarkami.

Puszyste zwierzątka.

Puszyste zwierzątka.

Marina Yamkovskaya od dziecka dobrze rysowała i szyła. Wyszła zamąż, urodziła dziecko i z nudów zrobiła kurs robienia kukiełek. A wkrótce zrozumiała, że tworzenie zabawek to jej przeznaczenie.

Niezwykła rzeczy w stylu steampunk.

Niezwykła rzeczy w stylu steampunk.

Warsztat Dmitrija Tihonenko z Mińska oficjalnie zajmuje się naprawą sprzętu AGD. Tuning lodówek i kuchenek elektrycznych to raczej pasja, która stała się jego znakiem rozpoznawczym, wizytówką. Do osobnego pomieszczenia, gdzie znajdują się dzieła Dymitra, nie każdy ma wstęp. Jeśli by jego klienci wiedzieli, jakie cuda potrafi stworzyć na pewno byli by bardzo zdziwieni.

Nowa twarz sklepowej lalki.

Nowa twarz sklepowej lalki.

Noel Cruz bierze proste sklepowe lalki, ściąga z nich oryginalną farbę i rysuje im nową twarz. W rezultacie powstaje kopia gwiazdy światowej sławy. Dokończyć obraz lalki pomaga jego żona. Szyje dla nich ubrania i akcesoria.

Rude maleństwa.

Rude maleństwa.

Takie milusie maleństwa z filcu nie większe niż 12 cm tworzy Ekaterina Osipova. Jej zabawki są kolorowe i atrakcyjne, uśmiechnięte i dające poczucie domowego ciepła, życzliwości i dobra.
Zrobić taką zabawkę może każdy. Świąteczna przerwa jest długa... może ktoś się skusi.

Pierwszy na świecie motocykl z... Kilka pomysłów na to, jak...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment