Nieszczęśliwi i obrażeni: psiaki w hańbiących konusach.

Noszenie kołnierza weterynaryjnego, zwanego także stożkiem wstydu i hańby jest niezbędna w okresie rekonwalescencji, żeby rany szybko się goiły, a psiak nie mógł przegryść na przykład szwy. Jednak to nie oznacza, że zwierzaków cieszą podobne okoliczności. Młody fotograf stworzył serię zdjęć, na których przedstawione są psy w plastikowych obrożach. Na kudłatych wmordkach można odczytać uczucia smutku i wstydu związane z tą hańbiącą ozdobą.

Amerykański fotograf Ty Foster stworzył serię zdjęć pod tytułem Time Out z udziałem psów "ubranych" w plastikowe obroże, zwane też stożkami wstydu. Wszystkie psy wyglądają na absolutnie nieszczęśliwe i zagubione.

Zazwyczaj ten wyrób medyczny używany jest do zabezpieczenia ran zwierząt przed lizaniem, gryzieniem i temu podobnym. Dziś jednak ludzie coraz częściej korzystają z nich w celu dyscyplinowania lub ukarania pupila za jego występki.

Pomysł, aby fotografować psy w plastikowych obrożach podrzucił Ty Foster'owi jego ojciec. Wysłał mu zdjęcie psów z sąsiedztwa, ubranych w te wstydliwe akcesoria. Pieski wyglądały totalnie nieszczęśliwymi. To właśnie te emocje fotograf chciał przekazać w swoim projekcie.

Rzeczy o których pewnie nigdy... Misja: wylizać szkło.

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment