Najbardziej przerażające miejsca na świecie.

Łowcy przygód i adrenaliny mogą nie tylko skakać ze spadochronem i biegać od lawin. Mniej wysportowani obywateli, bardziej skłonni podróżówać, wolą zwiedzać dziwne i przerażające miejsca, których nie brakuje na naszej planecie. I nie zawsze wybierają Prypeć, gdzie naprawdę zdarzyła się straszna katastrofa. To w większości przypadków miejsca owiane legendami. W których można kręcić horrory i suspensy.

Winchester Mystery House, Kalifornia

Winchester Mystery House, Kalifornia

160 pokoi, 40 schodów i wielka tajemnica. To właśnie cały Winchester Mystery House - ogromny zamek w San Jose, gdzie mieszka szalona wdowa i całą kupa duchów. Wszystko zaczęło się od tego, że Sarah Winchester straciła męża i odziedziczyła ogromną fortunę. Później przyśnił się jej duch zmarłego, który powiedział, że pieniądze zarobione na ludzkich łzach i krwi, a wszyscy Winczesterowie są przeklęci, a duchy szukają odwetu. Aby zawrzeć pokój z nimi, trzeba zacząć budowę domu. I nie wolno jej przestać, bo inaczej umrze.
Sarah natychmiast zabrał się do pracy. Nowoobjawiona milionerka wykupiła ziemię i wynajęła pracowników. W domu zaczęły pojawiać się coraz to nowe pokoje, korytarze, balkony i ukryte przejścia. Schody, prowadzące do ​​nikąd - powoli pani Winchester zupełnie odchodziła od zmysłów. Dom szybko się rozrastał, budowa nie zatrzymała się dłużej niż na jeden dzień aż 38 lat! Dziś w wielkim zamku odbywają się wycieczki z przewodnikiem. Nie można tylko zgubić swoją grupę w labiryncie niesamowitych tajemniczych pokoi. A duchy wciąż czekają na nową ofiarę.

Las Aokigahara, Japonia

Las Aokigahara, Japonia

Ponury las u podnóża góry Fuji byłby najlepszym miejscem dla kręcenia "Blair Witch Project". Przez gęste drzewa w parku narodowym prawie nie przenika światło słoneczne i nie działają kompasy. Sami Japończycy nazywają to miejsce "lasem samobójców". Więcej niż pięćset osób odebrało sobie tu życie.
Zamiast tabliczek "Nie wyrzucaj śmieci!" w lesie wiszą prośby pomyśleć o bliskich. Wszędzie napisane są numery telefonów usług psychologicznych. Wszędzie są kamery. Ale ludzie (najczęściej udręczone życiem urzędnicy biurowi w garniturach) nadal regularnie umierają.

Most Overtoun, Szkocja

Most Overtoun, Szkocja

Stary most łukowy znajduje się w pobliżu szkockiej miejscowości Milton. Obok niego znajduje się potężny dom Overtoun, który mógłby stać się schronieniem dla nieszczęśliwych duchów. Ale do domu nie mamy zastrzeżeń, tylko do mostu. W połowie XX wieku zaczęły się tu dziać dziwne rzeczy: dziesiątki psów nagle rzucało się z wysokości 15 metrów i rozbijało się na śmierć. Ci, którzy przetrwali wracali z powrotem i próbowali ponownie. Most stał się prawdziwym "zabójca zwierząt." W ciągu dziesięciu lat na moście zmarło kilkaset psów. Wszystkie z nich skoczyli z tego samego parapeta. Co pchnęło ich w przepaść, nie mógł zrozumieć nikt.

Miasto duchów San Zhi, Tajwan

Miasto duchów San Zhi, Tajwan

Luksusowy kurort na wybrzeżu został zbudowany specjalnie dla lokalnych bogaczy. Domy w futurystycznym stylu z pokojami i zakrzywionymi schodami zostały zaprojektowane dla tych, którzy są zmęczeni codziennością. Jednak już na etapie budowy stało się jasne, że San Zhi jest przeklęte. Dziesiątki pracowników zginęło w tajemniczych okolicznościach: złamania szyi, upadki z wysokości (nawet z liną bezpieczeństwa), śmierć pod dźwigiem. Mieszkańcy byli pewni, że miasto jest zamieszkałe przez złe duchy.
Ostatecznie budowała była zatrzymana. Inwestorzy czekali aby zobaczyć, czy apartamenty San Zhi znajdą swoich nabywców, ale wszystkie rozmowy kończyły się niczym. Dowiadując się o przekleństwie, przesądni tajwańczycy nie chcieli inwestować w nieruchomości. W rezultacie, ośrodek stopniowo przekształcił się w miasto widmo. Wybrzuszony domy w ruinach, piękne opuszczony plaże pokryte chwastami. Rząd chciał nawet zburzyć opuszczony ośrodek, ale został zatrzymany przez falę protestów: mieszkańcy boją się, że po zniszczeniu domów zło przeniknie do pobliskich wiosek.

Wyspa Povegliya, Włochy

Wyspa Povegliya, Włochy

Povegliya to mała wyspa w pobliżu Wenecji otoczona gęstą mgłą przerażających opowieści. W XIV wieku, w czasie szalejącej na świecie "czarnej śmierci" przywożono tu zainfekowanych ludzi, nieuleczalnie chorych pacjentów, którzy nie mieli szans na przetrwanie. Tutaj na wyspie został zorganizowany "masowy grób", w którym pochowano tysiące ciał. Istnieje wersja, że ​​ciała nie zostały pochowane tylko spalone, a gleba na Poveglii w 50 procentach składa się z ludzkich prochów. Jest to jednak dopiero początek horroru.
W 1922 roku na wyspie mieścił się szpital psychiatryczny. Prawie wszyscy jej pacjenci szybko zaczęli cierpieć na bóle głowy i koszmary, narzekając że klinika jest dosłownie napakowane duchami zmarłych. Ale to było tylko na rękę naczelnemu lekarzowi, który karmił chorych psychicznie neuroleptykami i robił z nimi eksperymenty. Na wyspie wciąż stoi zniszczony budynek z zakratowanymi oknami, łóżkami i sprzętem medycznym. I dzwonnica (obecnie służy jako latarnia morska), z której, według legendy, skoczył dyrektor kliniki.

Dzhatinga, Indie

Dzhatinga, Indie

Wioska Dzhatinga w górach indyjskich w stanie Assam od dawna nazywana jest "cmentarzem ptaków." Co roku w sierpniu w niebie nad doliną pojawiają się stada ptaków, które spadają z wrzaskiem na ziemię. Samobójstwo trwa kilka dni, niektóre ptaki giną, reszta, jakby pod wpływem hipnozy, daje się wziąć w ręcę. Rolnicy nazywają to niesamowite zjawisko "nocami spadających ptaków"i uważają za dar od Boga.
Ornitolodzy od wielu lat badają zjawisko Dzhatingi. Według jednej z wersji, sprawcą jest anomalia geofizyczna nokautująca ptaki. Inna mówi, że ptaki trafiają w potężne prądy wietrzne, stracą moc i zbaczają w kierunku wsi.

Wyspa lalek, Meksyk

Wyspa lalek, Meksyk

Aby dostać się do tego królestwa strachu w kraju Azteków trzeba wziąć statek płynący słynnymi kanałami Xochimilco. Widok spodoba się fanom filmów o morderczej lalce Chucky: każde drzewo i każdy budynek na wyspie obwieszone jest przerażającym bobasem z pustymi oczodołami, połamanymi kończyamin i zmiażdżoną głową. Wszystko to zrobił facet imieniem Julian Barrera. Kiedyś, małą dziewczynka utonął w kanale, a on przypadkowo znalazł na miejscu jej śmierci lalkę. Wierząc, że zabawka jest połączony z duchem zmarłej, Barrera zostawił ją na wyspie. A potem znalazł inną lalkę. I już nie mógł przestać, zbierając wyrzucone lalki w ciągu najbliższych 50 lat.
Obłąkany Mexican nawet zbudował szałas na wyspie, gdzie osiadł. Kolekcja okaleczonych zabawek nadal rośnie. Wyspa nagle poszła pod wodę (w Meksyku to się czasami zdarza), a wkrótce pojawił się ponownie, ale jego mieszkańcy już zniknął. Zostały tylko lalki, straszące turystów.

Ślepy zaułek Mary Król, Edynburg

Ślepy zaułek Mary Król, Edynburg

400 lat temu Maria King było jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Edynburgu. Sytuacja zmieniła się, kiedy miasto opanowała epidemia dżumy. Legenda głosi, że starając się zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, władze izolowali wszystkich w jednym miejscu, a następnie otoczyli niebezpieczny odcinek wysokim murem. Ludzie pozostawieni bez pomocy z zewnątrz umierali. Wśród nich była Annie - dziewczynka, która została zabrana rodzicom i zamknięta w "mieśćie umarłych". Wiemy na pewno, że tylko część legendy - fikcja. W rzeczywistości, nie nie było muru, choć kwarantanna i zainfekowani tak.
Dziś, podziemia Edynburga zamieniły się w atrakcję turystyczną. W kamienne labirynty lepiej nie iść bez przewodnika. Istnieją opowieści, że Mary King roi się od duchów zmarłych ludzi, a niektórych turystów nawet łapała za nogę sama Annie.

Maleństwa, które mieszczą się w... Miejsca, w których na pewno...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment