Jak wyglądały postacie historyczne w filmach i w rzeczywistości.

Często nie do końca przemyślane szczegóły bohaterów doprowadzają do tego, że ważna postać historyczna w filmie zmienia się w zupełnie inną osobę. Dotyczy to jak wyglądu i charakteru tak i cech wyróżniających bohatera.

Kserkses / 300

Kserkses / 300
autor

Obraz historyczny perskiego króla jest dość dwuznaczny. Ktoś posdzał go o wąskie horyzonty i brak charakteru, ktoś uważał za pewnego siebie i zarozumiałego władcę, a ktoś za mądrego i doświadczonego wojownika. W filmie, najwyraźniej, postanowili połączyć te poglądy, i Kserkses został ubrany w bardzo nietypowy strój.

Aleksander Wielki / Alexander

Aleksander Wielki / Alexander
autor

W filmie jest kilka historycznych nieścisłości i zewnętrzny wizerunek Aleksandra zdecydowanie różni się od oryginału.

Młody Salvador Dali / Echoes of the Past

Młody Salvador Dali / Echoes of the Past
autor

Podobieństwo Dali i Pattinsona nie istnieje, ale jednak aktor w filmie dokładnie ukazuje obraz wielkiego artysty, ukazując jego ekscentryczność, nieprzewidywalność i nawet pewną niepoczytalność...

Król Leonidas I / 300

Król Leonidas I / 300
autor

Przez 10 lat panowania Leonidas zrobił nic naprawdę niezwykłego, ale zginął bohatersko w bitwie pod Termopilami. Jeśli jednak chcemy historycznej dokładności, to obraz Leonidasa w filmie nie powinien być tak heroiczny.

Cesarz Kommodus / Gladiator

Cesarz Kommodus / Gladiator
autor

Zewnętrznie, Phoenix nie wygląda jak prototyp swojego bohatera, a ponadto inna jest i jego biografia: historyczna i ta odtworzona w filmie. Kommodus rządził prawie 13 lat, w filmie tylko dwa. Ponadto, obecny cesarz Kommodus naprawdę uczestniczył w walkach gladiatorów, ale zawsze bez ryzyka dla zdrowia.

William Wallace / Braveheart

William Wallace / Braveheart
autor

Za ten wspaniały obraz Mel Gibson otrzymał 5 "Oskarów". Ale bez nieścisłości historycznych się nie obeszło. W przeciwieństwie do postaci Gibsona, który był z ludu, prawdziwy William Wallace rzeczywiście pochodził z rodziny szlacheckiej i był rycerzem. Była czystej krwi arystokratą.

Joanna D' Arc / Joanna D'Arc

Joanna D' Arc / Joanna D'Arc
autor

Pomimo miłości Luca Bessona do szczegółów, wygląd Joanny, który widzimy w filmie nie przypomina oryginału. Jednak to nie przeszkodziło filmowi stać się arcydziełem. Gra Jovovich była niezrównana.

Król Artur / Król Artur

Król Artur / Król Artur
autor

Zewnętrznie Artur zupełnie nie przypomina oryginalnego źródła. Ponadto, w filmie znajdziemy wiele historycznych nieścisłości.

Henryk VIII / Dynastia Tudorów

Henryk VIII / Dynastia Tudorów
autor

Jak widać na oryginalnym portrecie króla Anglii, był on o wiele większy niż jego "kopia" w serialu "Dynastia Tudorów".

Kleopatra / Asterix i Obelix

Kleopatra / Asterix i Obelix
autor

Egipska królowa Kleopatra, nieziemskie piękno której oślepiło cesarza rzymskiego i jego współpracownika Marka Antony'iego, w rzeczywistości była drobnej postury i nie bardzo atrakcyjna. Jednak w kinie grały ją takie piękności jak Vivien Leigh, Sophia Loren, Elizabeth Taylor i Monica Bellucci

Stare wiatraki w Kinderdijk w... Wyrafinowane portrety pięknych kobiet, wykonane...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment