Meksycańskie Persefony: uwodzicielskie, piękne posłanki śmierci.

Motyw śmierci w wielu kulturach jest tematem tabu, ale dla meksykanów nie ma w nim nic zakazanego. Wręcz przeciwnie, w tym kraju jest w zwyczaju żartować i bawić się wspominając zmarłych. Zainspirowany tym widokiem, kalifornijski artysta stworzył przepiękny photocycle, którego bohaterkami są uwodzicielsko piękne, a nie z kosą i w czarnym płaszczu.

Las Muertas: photocycle od Tima Taddera.

Las Muertas: photocycle od Tima Taddera.

Autor imponujących photocycle "Las Muertas" - Tim Teydder. Przy tworzeniu postaci kobiecych pracował wraz z make-up artistką Krisztianną i projektantką kostiumów Julią Reeser.

Państwo martwych w interpretacji Tim Teyddera

Państwo martwych w interpretacji Tim Teyddera

Pomysł został zainspirowany uroczystościami Dnia Zmarłych w Meksyku. Zgodnie z tradycją, w pamięć o zmarłych mieszkańcy zakładają w ten dzień maski śmierci, przypominające czaszki. Uważa się, że ten atrybut pozwala stworzyć więź z tymi, których dusze przeszedły już na tamtą stronę. Na zdjęciach modeli Tim Teyddera wyglądają bardzo imponująco: soczyste jaskrawe kolory przyciągają uwagę, a obfitość ozdoby w stylu "etno" sprawia, kolorowe obrazy. Szczególną uwagę zasługują maski śmierci: projektantom udało się zrobić je zarówno przerażającemi jak i fascynującymi.

Oprócz portretów, Tim Teydder pokazał i kilka "krajobrazowych" obrazów, na których posłanki śmierci są sfotografowane na tle zwiędłych drzew i burzliwego nieba. Jest to kraj zmarłych, gdzie trafiają nowoczesne Persefony.

Kino, które wywróci twój świat... Kobieta poświęciła swoje życie, by...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment