Piękne filmy o miłości.

Dyskusja o miłości zawsze jest trudna, a jeszcze trudniej jest zrobić film o miłości. Ponieważ zbyt cieńka linia rozdziela zmysłowość i przesłodzenie, tragedię a dramat. Podobnie rysownikowi, reżyser powinien dokładnie i harmonijnie mieszać farbę, stopniować kolory, grać światłem, delikatnie i z wyczuciem torować drogę ku głębi ludzkich uczuć. Zebraliśmy w tym poście filmy o miłości, które już zdobyły miłość i uznanie publiczności: są oglądane kilka i kilkanaście razy, cytowane, a soundtracki z nich stały się niezbędnymi kawałkami na naszych play listach.

Ghost.

Ghost.
autor

Życie i śmierć wydają się być przeciwległymi do siebie biegunyami, ale w filmie "Duch" są bardzo blisko siebie, a winna temu jest miłość. Tak pięknie pokazać ją na ekranie udaje się nielicznym. W uczucia bohaterów, Molly i Sama, wierzy się jak we własne, żyjąc się ich emocjami.

Titanic.

Titanic.
autor

"Titanic" ...ciarki przechodzą przy samym tytule filmu. To nie tylko opowieść o upadku niezatapialnego statku, to historia kruchej pierwszej miłości na tle straszliwej katastrofy. Historia, która rozdzieliła kino na dwie części: przed Titanikiem i po. Czy znacie jakikolwiek inny film, który pokazał by czulszy pierwszy pocałunek niż ten Jacka i Rose na dziobie olbrzymiego statku?

Roman Holiday.

Roman Holiday.
autor

Cudowne "Rzymskie wakacje" po prostu nie mają daty ważności. To film dla każdego, wciąż aktualny. Trudno znaleźć osobę, która pozostanie obojętna wobec pięknej Audrey Hepburn, uroczego Gregory Peck'a, nieśmiertelnego Rzymu, miłości, humoru i melancholii doskonałego dramatu? W Rzymskich wakacjach jest wszystko, czego człowiek potrzebuje, aby otkryć nowe aspekty miłości, wolnej i naturalne.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.
autor

Możemy wyrzucić miłość z pamięci. Niestety z sercem już jest znacznie gorzej. Magik kina reżyser Michel Gondry, w charakterystyczny dla niego sposób, pokazał że życie to nie klawiatura komputera, gdzie łatwo skasować wszystko jednym klawiszem delete.

Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain.

Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain.
autor

Marzycielska Amelia znajduje w swojej łazience schowany skarb i postanawia otdać właścicielowi. Te dobre chęci zmieniają całkowicie życie dziewczyny i nie tylko. Bohaterka zaczyna ingerować w życie innych ludzi w nieoczekiwany sposób. Film odmienił też nasze życie.

Dirty Dancing.

Dirty Dancing.
autor

Romantyczna opowieść o miłości, tańcu, silnej przyjaźni i ponownie ...miłości. W "Dirty Dancing"atmosfera filmu wręcz przechodzi przez ekran, przyciąga i fascynuje, a na pewno każda dziewczyna po obejrzeniu filmu zechce nauczyć się tak tańczyć. I kochać.

Before Sunrise.

Before Sunrise.
autor

Prawdopodobnie znasz to uczucie motyli w brzuchu, kiedy się zakochujemy. Obraz "Before Sunrise" właśnie taki jest: bliski i szczery. Świat Jesse i Celine istniał tylko jeden dzień, ale, do diabła, warto dla tego żyć. Niestety nie można kontynuować. To jest marzenie każdego człowieka. I niech każdy w życiu znajdzie jednen z takich dni.

P.S. I Love You.

P.S. I Love You.
autor

«P.S. Kocham Cię "nie jest kolejnym wyciskaczem łęz. To mądry i dobry film, który opowiada historię w zrozumiałym dla każdego języku, i podejmuje tematy, które jesteśmy w stanie dostrzec tylko sercem. Widzimy, jak kruche jest to, co jeszcze wczoraj wyglądało na niezniszczalne i wieczne. I widzimy, że miłość nie potrzebuje wiele pięknych słów... tylko trzy.

Love Actually.

Love Actually.
autor

"Miłość jest wokół nas. To jest prawdziwe i wszędzie "- tak zaczyna się ten film, i, wydaje się, że można go oglądać setki razy i nigdy się nie znudzi. ZAkochany w swojej gosposi pisarz, starzejąca się gwiazda rocka, znudzony premier, wdowiec, aktorzy porno - wszyscy bohaterowie filmu są świadkami czegoś bardzo ważnego. Tak, wszystko w nim jest przesadzone, tak, to się nie zdarza w życiu. Ale to jestfilm, marzenie, sen, gdzie cynikom wstęp wzbroniony.

Legends of the Fall.

Legends of the Fall.
autor

Jest to jeden z tych filmów, które pozostają z nami na zawsze. Obraz jest niesamowicie dobrze zrobiony i tak umiejętnie zagrany przez wszystkich autorów, tak, że nawet znając cały dialog na pamięć wciąż przeżywamy historię jak za pierwszym razem.

Romeo and Juliet.

Romeo and Juliet.
autor

Wspaniała adaptacja filmowa wielkiej powieści Williama Szekspira. Idealny Romeo niby zszedł ze stron książki, trzymając za rękę swoją ukochaną Julię. Verona w filmie tak żywa i tak słoneczna! Wszystko jednocześnie jest takie młode i takie starodawnie, jak uczucie kochanków, którzy nie mogą być razem. I, oczywiście, muzyka ... magiczna muzyka Nino Rota.

The Fountain.

The Fountain.
autor

Trzy historie w trzech różnych wymiarach czasowych, opowieści o bezinteresowności uczucia. Każda z tych historii zasługuje na osobny film, każdej historii przysługuje Oscar. Nawet jeśli tylko za szczerość, nawet jeśli tylko na miłości.

The Lake House.

The Lake House.
autor

Film o miłości na odległość dwojga ludzi. Odległość odliczana nie w kilometrach, miastach, ale czasem. Oryginalna historia jest pokazana w sposób prosty, ale gustowny, a niesamowita muzyka tak subtelnie przeplata się z obrazem, że stają się jednością. Dlatego film "Dom nad jeziorem" jest bardzo romantycznym, zmysłowym i zapamiętującym się.

One Day.

One Day.
autor

Hymn ku prawdziwym uczuciom,romantyzmowi, przesiąkniętemu zapachem starych książek, zieloną trawą i drożdżówkami, śpiewem wiatru, śmiechem, uśmiechem i samym życiem. Właśnie tak bym opisał ten film. Film o życiu. Piękna opowieść. Tylko że samo życie jest o wiele mniej bajkowe. Ale to już zupełnie inna historia.

Gone with the Wind.

Gone with the Wind.
autor

Istnieją dobre filmy, a są genialne arcydzieła. Właśnie taki jest ten film "Przeminęło z wiatrem". Można go ogłądać w nieskończonośc i za każdym razem znajdować dla siebie coś nowego w tej niesamowitej opowieści o silnej duchem kobiecie, która różniła się od innych i radziła sobie z takimi przeciwnościami losu, z którymi nie radzą sobie nawet niektórych mężczyźni.

Nine 1/2 Weeks.

Nine 1/2 Weeks.
autor

Film, który trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Czarujący młody Mickey Rourke i urocza Kim Basinger, pochłonięci uczuciem namiętności. To jest silniejsze od rozumu i zdrowego rozsądku. Silniejsze niż myśli, strach, nienawiść i, tak silniejsze niż miłość. Nawet jeśli tylko na chwilę, moment lub 9 i pół tygodnia, ale silniejsze niż cokolwiek innego na tym świecie.

Vanilla Sky.

Vanilla Sky.
autor

Film opowiada o prawdziwej miłości. Wybucha nagle i staje się dla bohatera czymś najważniejszym w życiu. Ona będzie zupełnie inna, niż ją sobie wyobrażacie. Dla niej można wyrzec się rzeczywistości. Ale wtedy miłość staje się zdradliwą łąmigłówką twojego umysłu, jedynym wyjściem z której jest otworzyć oczy.

Blue Valentine.

Blue Valentine.
autor

To szalony film, przyprawiający o zimne dreszcez, prawdziwy, jak pogoda na zewnątrz. Jest o miłości. Dean (Ryan Gosling) i Cindy (Michelle Williams) kąpali się w tym uczuciu, ale z czasem mieli dość. Przekształciła się w coś, co raczej ciążyło, niż cieszyło. Czy zdojałą ci dwoje zachować i ożywić te kruche relacje, przywrócić miłość i namiętność, która jeszcze pozostała?

Zwierzęta. Tacy jak my. Sztuka sen-fu.

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment