Papierowa sztuka: niesamowite trójwymiarowe figury, wykonane ręcznie.

Trudno w to uwierzyć, ale te trójwymiarowe figury zostały ręcznie wykonane z papieru zwykłego. Przypominają złożone związki organiczne, które bada się pod mikroskopem. Niemniej jednak, dla stworzenia takiego cuda potrzebne są tylko nożyczki, klej, papier, ... i niezwykły talent.

Angielski artysta Richard Sweeney tworzy wspaniałe rzeźby papierowe. Zaczynając proces tworzenia rzeźby od zginania arkuszu papieru, w końcu kreuje niesamowite wieloaspektowe abstrakcyjne formy. Niektóre z jego sztuk mieszczą się w dłoni, podczas gdy wielkość innych sięga sufitu.

Richard zaczął interesować się twórczością już w dzieciństwie, uczęszczając do szkoły artystycznej Batley. Następnie dostał się na Uniwersytet Manchester Metropolitan University na wydział projektowania trójwymiarowego. Zdobyte tam doświadczenie zostało wykorzystane do stworzenia modułowych rzeźb z papieru.

Początkowo Richard tworzył figury tylko za pomocą wyobraźni i umiejętności technicznych. Ale z rozwojem technologii komputerowej wszystkie prace przygotowawcze w zakresie projektowania i obliczeń wykonuje już w formie plików PDF.
Szczególnie imponujące są plisowane rzeźby, do stworzenia których często nie używa się nawet kleju.

Dzisiaj artysta wykłada na uniwersytetach w różnych krajach, regularnie prowadzi kursy tworzenia 3D kształtów. Niektóre z jego dzieł są wystawiane w galeriach w Londynie.

Rzadki królik, którego udało się... Bielsze od śniegu: portrety najbardziej...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment