Miejsca, gdzie niedrogo można rozpocząć nowe życie.

Jeśli praca nie przywiąuje Cię do miejsca, to obojętnie, gdzie mieszkać. Dokładniej, można wybrać miejsce, według własnych klimatycznych i estetycznych upodobań. Na niektóre naprawdę rajskie zakątki Ziemi niewiele ludzi zwraca uwagę i na próżno. Wiemy, że najważniejsze są chęci.

Avarua, Wyspy Cooka

Avarua, Wyspy Cooka
autor

Formalnie te wyspy to część Nowej Zelandii, ale są otdalone od archipelagu o 2008 kilometrów na północny wschód. Lokalne tropikalne plaże nie są gorsze od tych na Malediwach czy Seszele, a dom można tu wynająć za 130$/ miesiąc.
Mieszkańcy, polinezyjscy tubylcy, nie są zepsuci przez turystów. Rocznie odpoczywa tutaj nie więcej niż 100 tysięcy cudzoziemców. Dla porównania: Hawaje przyciągają 8 milionów osób rocznie. Co można tam robić? Oglądać wieloryby, chodzić na wyprawy i cieszyć się niesamowitą scenerię.
Więc gdzie jest haczyk? Cudzoziemcy nie mogą kupić nieruchomość na wyspie. Ale mogą ją wynająć na okres 60 lat. Aby stać się pełnoprawnym obywatelem, trzeba tu przemieszkać kilka lat, i uzyskać specjalne pozwolenie od władz.

Cesky Krumlov, Republika Czeska

Cesky Krumlov, Republika Czeska
autor

To wspaniałe miasto znajduje się w czeskiej prowincji Czech. Całe miasto jest jak ogromny średniowieczny zamek. Wszystkie ulice są wybrukowane. Regularnie odbywają się tam targi w stylu renesansu, a także niezrównany festiwal Rose Festival. Trzydaniowy obiad dla dwóch osób kosztuje tu 20 $, a mieszkanie można wynająć za 400 $ miesięcznie. A rzeka Vltava to idealne miejsce na rafting. Jedynym haczykiem jest to, że będziemy musieli przynajmniej trochę nauczyć się czeskiego.

Ton Sai, Kambodża

Ton Sai, Kambodża
autor

Jest to mała wyspa na południu Kambodży. Raj dla wielbicieli dżungli i plaż. Nikt tam prawie nie mieszka, z wyjątkiem kilku rodzin rybackich. Więc znalezienie odpowiedniego bungału nie będzie trudne i będzie kosztowało śmieszne pieniądze.
Na wyspie można relaksować się na plaży lub zwiedzać jaskinie w dżungli. Za 5$ miejscowi rybacy na waszych oczach ugotują pyszny obiad z kraba złowionego przez nich przed chwilą.
JGdzie jest haczyk? To nie jest czysta plaża na wyspie, gdzie będziesz całe dni leżeć pod parasolem. Dzikie lokalne plaże czasem "ozdobiają" stada bezpańskich psów i innych mieszkańców lasu.
Miejsce w sam raz dla tych, którzy chcą być z dala od cywilizacji.

Guanajuato, Meksyk

Guanajuato, Meksyk
autor

W samym środku Meksyku znajdziemy kulturalny ośrodek Guanajuato. Mieszkanie tutaj można wynająć za 150-200$ miesięcznie, szklanka piwa w barze kosztuje mniej niż 1$ bilet do kina - około 3$.
O swoich doświadczeniach życia tutaj Ray Bradbury napisał historię "Następny w kolejce". Odbywa się tu znany festiwal sztuki Cervantino. Został nazwany tak na cześć autora powieści o Don Kichocie.

Pearl Islands, Panama

Pearl Islands, Panama
autor

30 km na zachód od kontynentalnej części Panamy znajduje się niesamowity archipelag na Oceanie Spokojnym. Kiedyś wydobywali tu ogromną ilość pereł. Był czas, kiedy ukrywali się tu od władz najpotężniejsi piraci. Teraz to miejsce jest wspaniałą przystanią dla lokalnej ludności.
Wynająć domek nad morzem można już za 300$ miesięcznie. Pearl Islands idealnie nadają się na dobrowolne wygnanie. Przy okazji, tutaj nakręcono trzy sezony serialu "Lost". Więcpod względem malowniczości to jedno z najbardziej imponujących miejsc na świecie.

Plaże Agonda, Goa, Indie

Plaże Agonda, Goa, Indie
autor

Południowa część wybrzeża Goa to miejsce, gdzie można jeździć słoniem po plaży. Butelka wina kosztuje 0,5$, a fryzjer 0.6$, wynajęcie szopy na plaży - 120$/ miesięcznie. Poważnie, co jeszcze jest ci potrzebne do dobrego wypoczynku?
Ta część Goa jest dość pusta, a miejscowi nie są zepsuci przez turystów, jak w innych częściach wybrzeża Indii. I prawie nie ma hipisów z ich głupkowatymi plastikowymi okularami. Zato znajdziemy tu wiele świątyń i miejsc do uprawiania jogi.

Wielkie Tyrnowo, Bułgaria

Wielkie Tyrnowo, Bułgaria
autor

To miejsce znajduje się w dolinie rzeki w północnej części kraju. Miasto - jedno z najbardziej komfortowych na Bułgarskiej Riwierze. Jest tak samo piękne, jak te we Francji, ale butelka piwa kosztuje tu 0,80$. Populacja ludności liczy tylko 200 tysięcy.
Co ciekawe, Wielkie Tyrnowo widziało wzloty i upadki co najmniej pół tuzina imperiów światowych. I tutaj można wynająć mieszkanie za 200$/ miesiąc. Jedyną wadą jest stosunkowo słabo rozwinięta infrastruktura.

Ho Coc Plaża, Wietnam

Ho Coc Plaża, Wietnam
autor

Południowo- wschodnie wybrzeże Wietnamu znane jest z faktu, że posiada 11 tysięcy hektarów lasów deszczowych. I to jest chyba najlepsze miejsce w Azji do nurkowania i łowiectwa podwodnego: znajduje się tu ogromna rafa. W weekendy te miejsca są wolne od turystów.
W związku z tym, można tu znaleźć dom za 150-200$ miesięcznie. Co prawda, mieszkać trzeba będzie w bliskim kontakcie z lokalną ludnością. Przygotuj się, że będą dzielić z tobą plaży.

CCAY Plaża w Albanii

CCAY Plaża w Albanii
autor

Południowy kraniec Albanii to idealne miejsce na spokojne życie. Niedaleko małe miasteczka i Park Narodowy Butrint. Klimat Morza Śródziemnego, lokalne produkty - oliwa z oliwek i mandarynki. W przeciwieństwie do sąsiedniej Grecji, Włoch czy Chorwacji tu jest tanio: piwo kosztuje 90 centów za butelkę, mieszkania - 100-120$ miesięcznie.
Jedz więc owoce morza (tu sprzedają 30 rodzajów ryb, średni koszt jedzenia w kawiarni -6$), pij tanie wino (6$ za butelkę), jeździj na katamaranach i miej nadzieję, że w ciągu pięciu lat turytów nie przybędzie i ceny się nie zmienią.

Las Trankas, Chile

Las Trankas, Chile
autor

Oto jedne z najlepszych stoków górskich Ameryki Południowej. Narciarstwo można uprawiać przez cały rok, a mieszkanie wynajmiesz za 300$ miesięcznie. Bogaci turyści mieszkają tu na szczytach gór, a doświadczeni - w miejscowościach u ich podnóża.
Jest tylko jeden problem: w tych miejscach prawie zawsze jest zima. Ale ktoś kto ją kocha, znajdzie tu prawdziwy raj.

Wyrafinowane portrety pięknych kobiet, wykonane... Krzywe zwierciadło: najciekawsze zdjęcia pól...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment