Niedrogie kraje do zwiedzenia w tym roku.

Oszczędzanie to nie powód, żeby zostać w domu a zachęta aby dokładnie zaplanować podróż i nie wydać zbyt dużo. Przebadaliśmy przewodniki, raporty blogerów, strony z cenami przelotów, zakwaterowanie, wyżywienie i wybranych 10 niedrogich i ciekawych krajów do zwiedzenia na najbliższy sezon wakacyjny. Pakujcie walizki, moi drodzy!

Armenia

Armenia
autor

autor


Przykładowe ceny:
Kebab lub chaczapuri kosztuje 1 dolar, obiad w zwykłej kawiarni około 3$. Średni rachunek w restauracji wyniesie około 4-5$. W Erewanie można znaleźć tani hotel z pokojem dwuosobowym za 30-40 $ lub wynająć mieszkanie za 25-30 dolarów za dzień. W innych miastach ceny są nieco niższe.
Co warto zobaczyć:
Erewan i okolice, jezioro Sewan, wąwóz Wanadzor i Lori, Khor Virap z widokiem na Ararat, dolinę klasztoru Vorotan i Tatew.

Azerbejdżan

Azerbejdżan
autor

autor


Przykładowe ceny:
Obiad lub kolacja w taniej restauracji będzie kosztować około 11 dolarów, dwuosobowy pokój w hotelu na noc wyniesie was 40 dolarów.
Co warto zobaczyć:
Płomienne wieże, Wulkany bagienne w Gobustan, petroglify Gobustan w parku, Maiden Tower, święte miejsce Atashgah Zoroastrian.

Serbia

Serbia
autor

autor


Przykładowe ceny:
Serbski odpowiedniki fast fooda sernik "gibanicę", kiełbaski chevapchichi kosztują nie więcej niż 2 dolary. Obiad w przyzwoitej restauracji kosztuje około 10 dolarów. Prosty pokój dwuosobowy w Belgradzie kosztuje około 35-45 dolarów za dzień. Wynajęcie mieszkania w centrum 25-35 $.
Co warto zobaczyć:
Belgrad, Novi Sad, Smederevo, Tara parki narodowe i Fruska Gora, Bajina Basta i inne miasta wzdłuż malowniczej rzeki Drina, Drvengrad - wioski etniczne, znane z filmów Kusturicy.

Tunezja

Tunezja
autor

autor


Przykładowe ceny:
Lokalne specjały, takie jak kiełbaski mergez lub Shakshuka lub zupa Lablab kosztują w przyulicznych knajpkach około 3 , obiad w restauracji można zjeść za 8 dolarów. Tanich pensjonató w Tunezji raczej nie ma, ale łatwo można znaleźć pokój za 20 dolarów.
Co warto zobaczyć:
Tunis Carthage i Kairouan, Sousse i Monastir, śródziemnomorskie plaże, na przykład, na wyspie Gebre, Hammamet i Sidi Bou Said bardzo przypominają te z greckich kurortów. Jeśli czas pozwoli, można spojrzeć na domki Berber House w Matmata, gdzie kręcono "Gwiezdne Wojny".

Uzbekistan

Uzbekistan
autor

autor


Przykładowe ceny:
Niedrogie kawiarnie i restauracje są na każdym rogu i na każdy gust. Kolacja dla dwie osoby kosztuje około 35 dolarów, a przenocować w hotelu można za 30 dolarów i więcej.
Co warto zobaczyć:
Charvak zbiornik wody, Obszar Przyjaźni Narodów, Chimgan, Plac Registan w Samarkandzie, Naqshbandi Complex, mawzoleum Gur-Emir.

Gruzja

Gruzja
autor

autor


Przykładowe ceny:
Na ulicy nie kupi się przekąski. Najbliższym analogiem fast foodu może być świeży khachapuri lub lobiani, które sprzedają na każdym rogu ulicy za 1,5 $. Obiad w kawiarni będzie kosztować gdzieś w granicach 5-6 $. Prosty pokój dwuosobowy w Tbilisi i Batumi będzie kosztować co najmniej 40 dolarów za dobę, w innych miastach noclegi są po 15-30 $.
Co warto zobaczyć:
Tbilisi, Mccheta Gruzińska Droga Wojenna, jaskiniowe miasto w Vardzia, Sighnaghi i Kachetię, Swanetię, Batumi i wybrzeża Morza Czarnego.

Indie

Indie
autor

autor


Przykładowe ceny:
Uliczne przekąski w Indiach kosztują praktycznie tyle co nic: wegetariańskie Tali będzie kosztować 0,8 $, a obfity obiad w miejscowej jadłodajni 2,5 dolarów. W restauracji dla turystów rachunek wyniesie około 3-6 $. Sytuacja mieszkaniowa wygląda podobnie: prawie wszędzie za 8-5 dolarów można dostać zestaw z łóżka, ściany i dachu, za 10-15 - przyzwoity pokój z klimatyzacją.
Co warto zobaczyć:
Delhi, Agra, miasta i wioski blisko Radżastana, podnóże Himalajów w Himachal Pradesh i Uttarakhand, Varanasi i Nepal, Mumbai, Goa i Keralę.

Polska

Polska
autor

autor


Przykładowe ceny:
Dania gorące kosztują od 8 dolarów a obiad w restauracji dla dwóch osób można zjęść za 25 dolarów. Niedrogi hotel z pokojami dla dwóch osób w Warszawie można znaleźć za 20 USD.
Co warto zobaczyć:
Plac Zamkowy w Warszawie, Stare Miasto, Rynek w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice, Auschwitz(Oświęcym), Malborg, Gdańsk i inne...

Egipt

Egipt
autor

autor


Przykładowe ceny:
Uliczne żarcie w Egipcie jest tanie: falafel, kushari, shawarma kosztują nie więcej niż 3 $. Średni rachunek w restauracji wynosi 4-7 $. Pokój w pensjonacie kosztuje około od 15 $ do 25-30 $ za już całkiem przyzwoity hotel.
Co warto zobaczyć:
Kair, Aleksandrię, Luksor, Karnak i Dolinę Królów, zrobić rejs po Nilu do Asuanu, plaże Morza Czerwonego.

Kazachstan

Kazachstan
autor

autor


Przykładowe ceny:
Zjeść taniow kawiarni można za 12 USD, średni rachunek w restauracji dla dwóch osób to około 45 dolarów. Ceny za pokój dwuosobowy w małym hotelu w Astanie kształtują się od 35 $.
Co warto zobaczyć:
Baiterek, Khan Shatyr, Pałac Pokoju i Harmonii, Muzeum Pierwszego Prezydenta Republiki Kazachstanu, Meczet "Nur Astana", State Park Narodowy Natural "Altyn-Emel", Obszar Medeo Mountain.

Kreatywne pomysły: lekkie misy i... Słodkie, zabawne i eleganckie fretki....

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment