Jak nauczyć psa przybijać piątkę.

Fajnie, jeśli twój pies daje łapę na komendę. Ale jeszcze fajniej, jeśli jest w stanie przybić "piątkę". I ponoć to nie jest takie trudne. Przy odrobinie wysiłku, cierpliwości, życzliwości i twój pies będzie przybijać "piąteczkę" przy każdym spotkaniu. Proponujemy dwie łatwe metody szkolenia psów, które zapewnią Ci pełnie podziwu i uwielbienia spojrzenia innych.

Metoda № 1. Nauka od podstaw.

Metoda № 1. Nauka od podstaw.

Najpierw wybierz ciche miejsce, gdzie wam z psiakiem nikt nie będzie przeszkadzał.

Umieść kilka smakołyki na dłoni, zaciśnij je w dłoni i pozwól psu powąchać ją, podnosząc do jego nosa na odległości 10-13 cm. Z tej odległości psiak powinien wyczuć zapach smakołyków i dotknąć łapką waszej ręki.
Za każdym razem, kiedy pies będzie dotykać rękę, poczęstuj go smakołykiem. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż psiak ją utrwali. Delikatnie odsuwaj prawą rękę w bok tak, żeby pies musiał dotknąć smakołyk łapką.

Następnie otwórz pięść i trzymaj rękę prosto i pionowo. Częstuj psiaka za każdym razem jak on dotknie łapkę ręką. Powtarzaj przy tym komendę "Daj pięć".

Metoda № 2. Jeśli pies już umie dawać łapę.

Metoda № 2. Jeśli pies już umie dawać łapę.

Podobnie jak przy pierwszej metodzie, wybierz spokojne miejsce i usiądź z psem na tym samym poziomie. Każ psu dać łapę. Kiedy, jak zwykle, on położy łapkę na twojej dłoni, obróć rękę przed siebie i powiedzieć: "Daj pięć!". Teraz łapa psa leży na otwartej dłoni.

Skieruj dłoń do psa. Teraz za każdym razem, gdy pies będzie dawał łapę, przekręcaj rękę tak, żeby on wszystko dokładnie widział. Oczywiście, pies nie będzie mógł umieścić łapę na ręce, ale to właśnie chodzi. On będzie uczyć cię uderzać w otwartą dłoń, a nie tylko kłaść łapę. Nadal powtarzaj komendę.

Jak tylko psiak przyzwyczai się do nowej komendy, zaczynaj stopniowo podnosić rękę, aż zaczniesz robić to na stojąco. Pies będzie musiał podskoczyć, żeby "dać pięć". Nie zapomnij, aby zachęcać go smakołykami do prawidłowego wykonania zadania.

Gdy pies nauczy się wykonywać polecenie z jedną łapy, spróbuj nauczyć go dawać piątkę drugą łapką.

Jesteście cudowni!

Hiper realistyczne mini dioramy. Tajemnicze miejsca: opuszczone miasta rozsiane...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment