Ekscytujący reportaż z największej jaskini świata.

Klify, dżungla, i specyficzny klimat - oto największa jaskinia na świecie. Zdjęcia i wideo z wietnamskiej jaskini demonstrują fragment podziemnego świata, w którym człowiek jest jak małe ziarnko piasku.

.

.

Fotograf Ryan Deboodt odwiedził największą jaskinię na świecie, która znajduje się w centralnym Wietnamie, i podarował światu serię wspaniałych zdjęć.

Hang Son Doong to 5 km długości jaskinia, która została odkryta w 1991 roku. Tubylec natknął się na nią, kiedy musiał szukać schronienia przed burzą.

Pokaźna sieć podziemnych tuneli została odkryta w 2009 roku, gdy jaskinia została oficjalnie uznana największą na świecie. Nazwa "Hang Son Doong" oznacza "jaskinia górskiej rzeki." Około 5 milionów lat temu, górska rzeka spowodowała erozję wapienia w górach, góra stopniowo zapadała się i powstawały jaskinie.

Fotograf był gotów zobaczyć w tej jaskini nawet dinozaura, bo to jest bardzo stara i nie do końca zbadana przestrzeń. Każdy podróżny, wchodząc do Hang Son Doong, czuje się małym i nieistotnym ziarnkiem piasku w porównaniu do wielkości jaskini. 5 km długości, 200 metrów szerokości oraz 150 metrów wysokości, zróżnicowany krajobraz, a nawet własny mikroklimat - wszystko to jest naprawdę niesamowite i imponujące.

Hipnotyzująca ogromna przestrzeń: ciężkie i ostre bryły kamienne, bujna i gęsta roślinność, tajemnicze jeziora i rzeki, to wszystko zachwyca i przeraża jednocześnie.

Uchwycony moment. Dowody na to, że dzieci...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment