Najsłynniejsi portrecićsi na świecie.

Portret podróżniczy to nie tylko zwykłe zrobienie dobrego zdjęcia. To uchwycenie chwili, emocji. A żeby się to udało, trzeba współpracować, kochać ludzi i wiedzieć jak uchwycić ten właściwy moment. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć najlepszych operatorów aparatu fotograficznego, znanych ze swoich portretów ludzi z całego świata.

Steve McCurry

Steve McCurry

Steve McCurry jest znany ze zdjęcia "afgańskiej dziewczyny," zrobionego w obozie dla uchodźców w Peszawarze w Pakistanie. Ta fotografia została nazwana najbardziej rozpoznawalnym zdjęciem z National Geographic. Inne, mniej znane zdjęcia fotografa również są warte obejrzenia!

Lee Jeffries

Lee Jeffries

Jego zbiór czarno- białych portretów osób bezdomnych jest wyjątkowy i wspaniały. Fotograf ukazuje przebłysk nadziei w oczach swoich modeli. Niesamowicie wzruszające...

Jimmy Nelsson

Jimmy Nelsson

Jimmy Nelsson jest dobrze znany ze swoich portretów rdzennej ludności zrobionych w ponad 16 krajach. Jego zdjęcia to prawdziwe opowieści, a książka Nelssona jest teraz elementem kolekcjonerskim.

Rehahn

Rehahn

Rehahn specjalizuje się w fotografowaniu Wietnamu, Rajasthanu i Kuby. Artysta jest znany z tego, że wydobywa na zdjęciach duszę osób fotografowanych. Rehahn bez wątpienia jest jednym z najlepszych portrecistów w świecie.

Eric Lafforgue

 Eric Lafforgue

Znany ze swoich zdjęć wykonanych w Korei Północnej, Eric Lafforgue ma swoją historię dla każdej osoby, którą sfotografował. Od pokoleń Namibii do Yezedis Kurdystanu, jego opowieści są fascynujące, a jego zdjęcia przedstawiają prawdziwe emocje.

Manny Librodo

Manny Librodo

Zdjęcia Manny Librodo nie tylko opowiedają historię, ale są prawdziwymi dziełami sztuki.

Lisa Kristine

Lisa Kristine

Lisa Kristine jest fotografem, który dokumentuje kulturę tubylców w ponad 100 krajach i ukazuje godność człowieka w każdym ze sfotografowanych. Fotografka jest również znana z tego, że udziela się przeciwko współczesnemu niewolnictwu.

David Lazar

David Lazar

Te zapierające dech w piersiach zdjęcia są zrobione w Brazylii. Artysta zawsze goni za "tymi" właściwymi chwilami w życiu.

Joel Santos

Joel Santos

Największą zaletą tych zdjęć jest wymowne spojrzenie portretowanych. Joel Santos stara się zawsze pokazać w swoich pracach uczucie.

Phil Borges

Phil Borges

Jego zdjęcia uchodźców tybetańskich są unikalne i niepowtarzalne.

Czapki robione na drutach. Nosilibyście?... Arcydzieła ilustracji i ich twórcy....

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment