Najpiękniejsze lisy na świecie.

Jeśli kochasz lisy, tak samo jakmy, prawdopodobnie nie będziesz się kłucił, że te chytusy są przebiegli i uroczy. Czerwone, szare, białe, żyjące w lasach i pustyniach - wszystkie są wspaniałe. Mamy dla ciebie zdjęcia jednych z najbardziej wyjątkowych gatunków lisów. Który będzie twoim ulubieńcem?

autor

autor

Mały lis Fenech, który żyje w pustyniach Afryki Północnej, jest łatwo rozpoznawalny dzięki jego ogromnymi uszami. Takie duże uszy potrzebne są rudzielcowi nie tylko ze względu na fakt, że musi słyszeć najmniejszy szelest w piasku, aby wiedzieć gdzie znajduje się jego przyszłę jedzenie - owady i małe kręgowce, ale także dla lepszego ochładzania ciała w upalne dni.

Czerwony lis.

Czerwony lis.
autor

autor

autor

autor

Lis czerwony to najbardziej popularny gatunek lisów, przedstawicieli którego można znaleźć na całej półkuli północnej i Australii. To nieustraszeni i zwinni myśliwi, potrafiący, w razie konieczności, przeskoczyć ogrodzenie do 2 metrów.

Marmurowy lis.

Marmurowy lis.
autor

autor

autor

Marmur lis to kolejny członek rodziny lisów rudych/czerwonych, który został wyhodowany sztucznie dla cennego futra.

Lis wirginijski.

Lis wirginijski.
autor

autor

Szare lisy, które żyją w Ameryce Północnej, są łatwo rozpoznawalni dzięki szarawemu kolorowi futra i czarnej końcówce ogona. Szary Lis to jedyny drapieżnik z rodziny psowych zdolny do wspinania się na drzewa.

Srebny lis.

Srebny lis.
autor

autor

Słynny srebrny lis to tak naprawdę zwykły czerwony Lis, tylko z innym zabarwieniem futra. Kiedyś jego futro było uznawane za najbardziej kosztowne. Te lisy wciąż są hodowane na potrzeby przemysłu futrzanego.

Lis polarny.

Lis polarny.
autor

autor

autor

autor

autor

W przeciwieństwie do zwykłego lisa ciało lisa polarnego jest dużo bardziej przysadziste, pyszczek krótszy, uszy zaokrąglone i prawie nie widoczne wśród futra, co chroni je od przemrożeń. Futro lisa polarnego pozwala mu wytrzymać w temperaturach do -70 stopni Celsjusza.

Cross Fox /Krzyżowy lis.

Cross Fox /Krzyżowy lis.
autor

autor

W rzeczywistości, jest to kolejny podgatunek lisa zwyczajnego, popularny w Ameryce Północnej. Nazwę swoją zwdzięcza nietypowej kolorystyce: paski ciemnego futro na plecach tworzą charakterystyczny krzyż na tle głównego czerwonego odcienia.

Tym tłuściochom zapewne nie zaszkodzi... Półgłębinowe surrealistyczne obrazy libańskiej fotografki....

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment