Najpiękniejsze zdjęcia z Marsa.

Mars, który jest również nazywany Czerwoną Planetą, na tych zdjęciach może cię zaskoczyć daleką od czerwieni scenerią. Niektóre zdjęcia wyglądają jak niesamowicie piękne obrazy jakiegoś znanego artysty.

Zdjęcia Marsa są tak niezwykłe i piękne, że trudno uwierzyć, że to nie namalowane obrazy. Prawdopodobnie ten sam wniosek nasunął się i pracownikom NASA, którzy stworzyli stronę internetową o nazwie "Mars As Art" . Większość zdjęć pochodzi właśnie stąd: mars.nasa.gov/multimedia/marsasart.
Na zdjęciu widać kopalni hematytu - rudy żelaza - wokół Meridiani Planum. (Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona).

To zdjęcie zostało zrobione z Mars Reconnaissance Orbiter. Ze względu na złudzenie optyczne ciemne plamy na zdjęciach wyglądają jak drzewa. W rzeczywistości jednak są to osuwiska wydmowe spowodowane sublimacją dwutlenku węgla. (Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona).

Aram Chaos to resztki krateru, który leży prawie na równiku Marsa i jest pokryty dużą ilością tlenku żelaza lub zwyczajnie rdzą. (Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona).

Olympus Mons, ogromny krater wulkanu. Jego wysokość przekracza 30 kilometrów. Jest to najwyższy punkt w układzie słonecznym. (Foto: NASA / Seddon / Wikipedia).

Krater w pobliżu północnej Great Plains, który przykrywa lodowy koc. Podczas marsjańskiej zimy zwykły lód jest pokryty jeszcze warstwą suchego lodu -dwutlenek węgla w postaci stałej, który sublimuje (zamienia się w gaz) w lecie. (Zdjęcie: ESA / DLR / Freie Universität Berlin (G. Neukum)).

Wydaje się, że to zdjęcie przedstawia oryginalny tatuaż, ale tak naprawdę ten zawiły i pokrętny wzór stworzony jest przez ... kurz. Na Marsie, jak i na Ziemi, wiatr często wieje od górnych warstw gleby, odsłaniając te niżej usytuowane. (Zdjęcie: ASA / JPL-Caltech / University of Arizona).

Zdjęcie panoramiczne wschodniej krawędzi krateru Endeavour wykonane w odległości około 30 kilometrów. (Foto: NASA / JPL-Caltech / Cornell).

Hellas Planitia (znany również jako basen Hellas). Widoczne pęknięcia na obrazie osiągają od 1 do 10 metrów szerokości. (Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona).

Wicher kurzu na Marsie. Fotografowane z Mars Reconnaissance Orbiter. Podobne zjawisko występuje też na Ziemi. (Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona).

Południowo-wschodnie boki krateru wulkanu Olympus, najwyższego punktu w układzie słonecznym. (Zdjęcie: ESA / DLR / FU Berlin / G. Neukum).

Nowy krater uderzeniowy, który został zarejestrowany Mars Reconnaissance Orbiter 19 listopada 2013. (Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona).

Tak wygląda zachód słońca na Marsie. Zdjęcie zostało wykonane przy użyciu trzech filtrów barwnych, które tworzą obraz podobny do tego, który jest zdolne dostrzec ludzkie oko. (Foto: NASA / JPL-Caltech / Texas A & M / Cornell).

Tak wygląda Mars ze statku Viking Orbiter. Fotografia przedstawia cienką warstwę atmosfery Marsa. (Foto: NASA).

Zdjęcie wykonane z marsmobilu Curiosity w trakcie misji na Marsa. Curiosity wwiercił się do marsjańskiej gleby w celu pobrania próbek do badań. (Foto: NASA / Reuters).

Najlepiej opłacane gwiazdy muzyki 2014... Nic nie warta waluta.

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment