Najbardziej wyrafinowane tortury ּśredniowiecza.

Średniowiecze to okres w historii znany z najbardziej bezwzględnego stosunku do ludzi. Za najmniejsze przewinienia byli oni poddawani wyrafinowanym torturom. Przedstawiamy 13 narzędzi tortur, które zmuszą ludzi do przyznania się do czegokolwiek.

"Catherine Wheel"

Przed tym jak przywiązać ofiarę do koła, łamano jej nogi i ręce. Podczas obracania koła ręce i nogi zupełnie się wykręcały, przynosząc niewypowiedziane cierpienia ofierze. Niektórzy umierali z bólu, inni cierpieli męki kilka dni.

Rura "krokodyl"

Rura

Nogi i ręce ofiary umieszczano wewnątrz rury, tym samym unieruchamiając. Kat stopniowo podgrzewał żelazo, zmuszając ludzi do przyznania się do każdego występstwa.

Byk z brązu

Byk z brązu

Ofiarą umieszczano w posągu miedzianego byka, i rozpalano ogień. Człowiek umierał od poparzeń i uduszenia. Podczas tortur krzyki z wewnątrz przypominały ryk byka.

Hiszpański osioł

Hiszpański osioł

Drewnianą kłodę w kształcie trójkąta przymocowano do "nóg". Nagą ofiarę umieszczano na górze na ostrym kącie, który wbijał się prosto w krocze. Żeby tortury były coraz bardziej nie do zniesienia, do nóg przywiązywano ciężary.

Trumna tortur

Trumna tortur

Ofiary umieszczano w metalowej klatce, całkowicie unieruchomionej. Jeśli trumna nie pasowała rozmiarowo, ofiara męczyła się jeszcze bardziej. Taka śmierć była długa i bolesna. Ptaki dziobały ciała ofiar, a tłum rzucał w nich kamieniami.

Urządzenie do kruszenia głowy.

Urządzenie do kruszenia głowy.

Głowa nieszczęśnika zaciskana była pod tym urządzeniem. Kat powoli obracał śrubę i górna część kruszarki "gniotła" czaszkę. Najpierw łamało szczękę, zęby wypadały. Po tym wyciskało oczy i wreszcie drobiło czaszkę.

"Łapa kota".

"Łapę kota" używano do oderwania ciała od kości.

Rozdrabniarka kolana

Rozdrabniarka kolana

To narzędzie tortur było szczególnie popularne w okresie inkwizycji. Kolano ofiary umieszczano pomiędzy zębami. Gdy kat dokręcał śruby, zęby przechodziły przez mięso i kruszyły kolano. Po takich torturach człowiek nigdy już nie mógł chodzić.

"Kołyska Judasza"

Jedne z najbardziej ciężkich tortur były nazywane "Kolebką Judasza" lub "Krzesłem Judy". Ofiara musiała usiąść ma żelazną piramidę. Końcówka wbijała się bezpośrednio do odbytu lub pochwy. Szkody te po pewnym czasie prowadziły do śmierci.

Pazury

Pazury

To narzędzie tortur zostało zaprojektowane dla niewiernych kobiet. "Szpony" podgrzewano, a następnie wbijano w klatkę piersiową ofiary. Jeśli kobieta nie umierała, to przez całe życie pozostałanosiła okropne blizny.

Sposób na krzyczącą żonę

Sposób na krzyczącą żonę

Ten rodzaj maski używano do ukarania kłótliwych kobiet. W środku znajdowała się płyta, nałożona na język tak, że ofiara nie mogła mówić. Zazwyczaj kobietę prowadzono przez centrum. Dzwonek przymocowany do maski, przyciągał uwagę wszystkich, skłaniając publiczność do naśmiewania się.

"Grusza cierpienia"

To brutalne narzędzie wykorzystywano do ukarania kobiet, poddających się zabiegowi aborcji, kłamców i homoseksualistów. Urządzenie umieszczano w pochwie u kobiet i w odbycie u mężczyzn. Gdy kat przekręcał śrubę, "płatki" otwierały się, rozrywając ciało i przynosząc niewypowiedziane cierpienia ofiarom. Wielu umierało później na skażenie krwi.

Stojak

Stojak

Do drewnianej ramy przywiązywano ręce i nogi, rozciągano kończyny w przeciwnych kierunkach. Początkowo pękały chrząstki, a następnie wyrywały się kończyny. Później w ramie mocowano kolce, które wbiły się w plecy ofiary. Aby zwiększyć ból kolce smarowano solą.

Fotograf pokał, co się dzieje... Piָękno ponad wszystko.

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment