Kreatywne pomysły: lekkie misy i wazony ze szkieletów liści.

Szkieletowanie liści staje się coraz bardziej popularne jako jeden z rodzai twórczości. Z ażurowych siateczek wielu artystom udaje się wykreować prawdziwe dzieła sztuki. Japońska expertka Kay Sekimachi tworzy prawie nic nie ważące misy i wazony.

W celu zapewnienia prawidłowego kształtu kubkom i wazonom, artystka używa specjalnego papieru Kozo. Półprodukty zdobi akwarelami i utrwala aerozolem Krylon. Wynik jest imponujący.

Sekimachi Kay urodziła się w 1926 roku w Kalifornii, w czasie II wojny światowej była więźniem w obozie Topaz (Utah), w którym umieszczono japońskich internowanych. Jednak mimo wszystkich trudności, poszłą w 1946 roku na studia na Wyższą Szkolę Sztuki i Rzemiosła w Oakland (Kalifornia). Gdy pewnego razu znalazła się w przędzalni, to był pod takim wrażeniem, że następnego dnia kupiła maszynę tkacką (choć nic o tym nie wiedziała). Dziś jest znana ze swoich prac tekstylnych.

Tworzenie mis i wazonów z liści to nowe hobby artystki, która poświęciła 60 lat swojego życia twórczości. Wystawa niezwykłych prac odbędzie się w Waszyngtonie w Muzeum Muzeum Sztuki w Bellevue od 3 lipca do 18 października.

Krajobrazy Ziemi czy innej planety?... Niedrogie kraje do zwiedzenia w...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment