Hiper realistyczne mini dioramy.

Od kilku lat dzieła japońskiego mistrza wzbudza pozytywne uczucia wśród użytkowników sieci społecznych. Mowa tu o wspaniałych miniaturowych dioramach. Detale wręcz zadziwiają precyzją wykonania, pomimo tego, że są zmniejszone 35 razy w porównaniu do ich realnych odpowiedników.

Miniaturowa diorama.

Miniaturowa diorama.

Twórczość japońskiego artysty Satoshi Araki.

Twórczość japońskiego artysty Satoshi Araki.

Utalentowany artysta z Tokio Satoshi Araki tworzy miniaturowe dioramy, często odzwierciedlające ulice miasta w stanie upadku. Autorowi udaje się precyzyjnie odzwierciedlać depresyjny nastrój swoich historii.

Kopia Batmobilu, pomniejszona 35 razy.

Kopia Batmobilu, pomniejszona 35 razy.

Jedną z ostatnich prac Satoshi Araki było odtworzenie Batmobilu, umieszczony w mniejszej kopii ulic Gotham City ze słynnego komiksu. W tej dioramie wszystko dopracowane jest do najmniejszego szczegółu: można zobaczyć śmieci rozrzucone na poboczu drogi, linie energetyczne, graffiti na ścianach. Na pierwszy rzut oka i nie chce się uwierzyć, że model jest pomniejszony 35 razy.

Zwykle swoje prace artysta wykorzystuje ze styropianu, z którego wycina pożądane kształty. Następnie Satoshi umiejętnie je maluje, a następnie skleja. Na zdjęciach dioram często widzimy palec artysty. W ten sposób autor pokazuje prawdziwą wielkość wykonanych dioram.

Spójrz na świat przez okulary... Jak nauczyć psa przybijać piątkę....

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment