Najlepsze role Leonardo DiCaprio, za które nigdy nie otrzymał Oscara.

Leonardo DiCaprio to utalentowany i charyzmatyczny aktor, który zaskakująco dobrze wciela się w najbardziej trudne role. Karierę rozpoczął w wieku 14 lat, od dawna jest uważany za megagwiazdę. 11 listopada jeden z najwybitniejszych aktorów obchodził swoje 40-lecie. Proponujemy więc przegląd filmów utalentowanego artysty, za które widz z pewnością przyznał mu nie jednego upragnionego "Oscara".

Co gryzie Gilberta Grape?

Co gryzie Gilberta Grape?

Jest to pierwszy poważny film DiCaprio. Leo odgrywa rolę Arniego - 18-letniego chłopca, który utknął w wieku 4 lat. Wydaje się, że w filmie gra prawdziwie chora osoba. Talent DiCaprio po raz pierwszy ujawnił się właśnie tutaj. Nominacje do "Oscara" i "Złotego Globu" za rolę Arnie są najlepszym dowodem na to.

Plaża.

Plaża.

W tym filmie DiCaprio zagrał amerykanina Richarda, który marzy o wolności. W poszukiwaniu przygód, marzy o romantycznej Tajlandii, według bohatera, ziemskim raju. Ale nie jest tajemnicą, że wyspa nie jest wolna od przemocy, okrucieństwa, zazdrości i obojętności ludzkiej. DiCaprio pokazany jest w nim w całej okazałości - tak samo rozpaczliwie mocno kocha i walczy.

Gangi Nowego Jorku.

Gangi Nowego Jorku.

W "Gangs" DiCaprio pojawił się w roli Amsterdama, brutalnego mściciela. Leonardo doskonale wcielił się w rolę i pokazał ból utraty bliskiej osoby, dramatyczną sytuację młodzieży w szkole poprawczej, nienawiść i potęgę młodości.

Złap mnie, jeśli potrafisz.

Złap mnie, jeśli potrafisz.

Komedia kryminalna Stevena Spielberga "Złap mnie, jeśli potrafisz" przyniosła Leonardo DiCaprio nominację do Złotego Globu, ale film został zignorowany przez krytyków. Aktor zagrał Franka Ebigneyla - młodocianego oszusta, który w poszukiwaniu środków na życie przeprowadza machinacje z książeczkami czekowymi.

Aviator.

Aviator.

To wspaniały obraz w reżyserii Martina Scorsese o jednej z najbardziej ekscentrycznych postaci w okresie rozkwitu Hollywood, milionerze, wynalazcy i producencie filmowym Howardzie Hughesie. DiCaprio świetnie zagrał genialnego szaleńca, z równą łatwością budującego samoloty, nagrywającego filmy i kręcącego romanse z najpiękniejszymi gwiazdami filmowymi jego czasów.

Infiltracja.

Infiltracja.

Dwóch z najlepszych absolwentów akademii policyjnej okazali się po przeciwnych stronach barykady: jeden z nich to agent mafii w szeregach organów ścigania (Damon), drugi - "kret", osadzony w mafii (DiCaprio). Każdy próbuje zniszczyć wroga, ale zmienione życiowe realia zniekształcają wewnętrzny świat bohaterów .

Krwawy diament.

Krwawy diament.

Postać Leo, Danny Archer to przemytnik, mający tylko jeden cel - diamenty. Przybywając w Sierra Leone, w samym środku wojny domowej, on nawet nie mógł sobie wyobrazić, gdzie zaprowadzi go los...

Wyspa tajemnic.

Wyspa tajemnic.

"Wyspa tajemnic" to kolejny wspólny twór Scorsese i DiCaprio, który trzyma w napięciu od pierwszej minuty. W filmie Leonardo gra rolę marszałka Teddy Danielsa, który prowadzi poszukiwania zabójcy dzieci w szpitalu dla obłąkanych przestępców na Wyspie tajemnic, położonej w pobliżu Bostonu. Leo gra tak, że zaczynamy czuć wszystkie jego uczucia i obawy, nieufność i ból. Ponad wszystkie pochwały.

Do domu.

Do domu.

Umiejętność wcielania się w złodziei, oszustów i innych intruzów, w połączeniu z jego wizerunku bohatera kochanka pomógł mu zagrać rolę międzynarodowego przestępcy, który wchodzi w umysły ludzi w celach komercyjnych. Film stał się jednym z najlepszych dzieł filmów science fiction ostatnich lat i otrzymał 8 nominacji do Oscara "i" 4 złote posągi. Leo, który zagrał główną rolę, niestety, ani jednej.

Django.

Django.

Tarantino w "Django" uraczył DiCaprio rolą Candy - uosobienia amerykańskiego Południa w czasie wojny domowej, eleganckiego i sadystycznego mordercy w aksamitnej koszuli, "dżentelmena". "Dżentelmen", w jego rozumieniu, nie tylko zawiera umowę uściskiem dłoni, ale także rzuca żywego człowieka sforze psów.

Wielki Gatsby.

Wielki Gatsby.

Film - adaptacja książki o tej samej nazwie Scotta Fitzgeralda gdzie Leo gra Jay Gatsby - bogacza, który organizuje hałaśliwe imprezy, zawsze uśmiechnięty i bardzo tajemniczy. Bardzo precyzyjne trafienie w obrazie - jakby rola została stworzona specjalnie dla DiCaprio.

Wilk z Wall Street.

Wilk z Wall Street.

Komediowy dramat "Wilk z Wall Street", gdzie Leonardo zagrał charyzmatycznego finansista bez skrupułów Jordana Belforta, kasuje bajeczne sumy na rynku finansowym i prowadzi bardzo frywolny sposób życia. Leo otrzymał za tą rolę "Złotego Globa" ale "Oscar", niestety znów mu umknął.

Łuki triumfalne wzniesione na cześć... Przyjazni kanibalowie- padlinożercy.

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment