Kto kogo oswoił: portrety zwierząt i ich właścicieli w projekcie fotograficznym Tobias'a Lang'a.

Znana mądrość ludowa głosi, że zwierzęta są prawie zawsze uderzająco podobni do swoich właścicieli - lub odwrotnie, jak kto woli. Dla tych, którzy mają wątpliwości co do tego, jako dowód posłuży projekt photocycle "Twój Pupil i ty" niemieckigo fotografa Tobiasa Langa.

Tobias Lang: Twój pupil i ty

Tobias Lang: Twój pupil i ty

Obecnie photocycle Langa nie jest skończony. Nie ma co się dziwić- fotograf podjął się praktycznie niewyczerpanego tematu. Młody artysta fotografuje ludzi w różnym wieku i statusie społecznym, konfrontując ich zdjęcia ze zdjęciami ich równie zróżnicowanych ulubieńców. W przyszłości Lang ma nadzieję zebrać owoce swojej pracy w jednym albumie- książce.

W procesie badań artysta Lang poznał nie tylko właścicieli zwykłych kotów i psów, ale i bardziej egzotycznych stworzeń - sów, wężów, legwanów, kameleonów i innych. Jednak nawet w przypadku kiedy zwierzęta, których wyraz twarzy i wygląd nie przypomina człowieczy, Lang znajduje między nim a jego właścicielem kilka uderzających podobieństw. Trudno powiedzieć, czy to przysłowie naprawdę działa, czy chodzi wyłącznie o umiejętności fotografa.

Projekt zrodził się zupełnie przypadkowo. Fotograf przypadkowo sfotografował kota sąsiadów, który skoczył na drewniany stojak stojący w jego pokoju, a następnie zrobił zdjęcie sąsiadowi. Zestawienie zdjęć dało ciekawy, zabawny efekt. Wkrótce przyjaciele zaczęli prosić Langa o zrobienie im takich samych zdjęć.

Egzotycznie.

Egzotycznie.

Langa interesują wszystkie zwierzęta. Na swoim Facebooku umieścił ogłoszenie, dzięki któremu ma nadzieję odszukać chętnych do pozowania właścicieli kurczaka, gęsi, papugi, wydry, surokatki, świnki, królika, chomika, żaby, ślimaka i przeróżnych gadów ". Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem wydry - napisz do niego!

Fototrip. Stylowo ubierać się na emeryturze?...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment