Kościół we mgle: baśniowa świątynia, położona w samym środku jeziora.

Na środku słoweńskiego jeziora znajduje się samotny budynek kościóła. Kłęby mgły spowiły go ze wszystkich stron, tworząc poczucie nierealności, a dźwięk dzwonów roznoszącycy się daleko po powierzchni wody, wycisza parafian i napełnia ich umysły niebywałym spokojem.

Słoweński fotograf Aleš Krivec zrobił serię zdjęć Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny znajdującego się w pięknej okolicy w samym środku jeziora Bled. Patrząc na te fantastyczne obrazy, wydaje się, że niewidzialny artysta ciągle zmienia kolory, w zależności od nastroju. Moment - i możemy podziwiaćy kościół w całej krasie, moment -i znowu widzimy tylko niejasną iluzję.

Według legendy, to miejsce zostało wybrane przez pogańskie plemiona wieki temu do odprawiania modłów w czasach starożytnych. Z biegiem czasu ołtarz został zniszczony, a na jego miejscu zbudowano kościół. Przez kilka wieków był on przebudowywany kilka razy.

Najlepszym miejscem do obserwacji niesamowitych krajobrazów jest wzgórze Ojstrica. Stamtąd można również usłyszeć dźwięk dzwonów, który roznosi się daleko po wodzia i napełnić parafian ciszą i spokojem.

Zdjęcia, które zmienią twoje wyobrażenie... Jest to miasto moich marzeń!...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment