Życie w powłoce śmierci: egzystencjalne rzeźby z kości.

Tworząc swoje rzeźby konceptualny artysta wykorzystuje niezwykły materiał - kości zwierząt. Symbolizują one życie, pochodzące z martwych szczątków. Patrząc na rzeźby mamy mieszane odczucia. Zdegustowanie i obrzydzenie miesza się z ciekawością, zmuszając do zastanowienia nad dwuznacznością śmierci.

Maltański artysta Jan Paweł Azzopardi tworzy koncepcyjne rzeźby z kości zwierząt. Jego praca budzi mieszane uczucia wśród publiczności. Jego rzeźby są zarówno przerażające i wspaniałe, gotyckie i nowoczesne, architektoniczne i organiczne, patologiczne i energiczne.
Z kości maltański artysta tworzy postacie owiec, nietoperzy, mitologicznych stworzeń i hybryd. Artyscie udaje się dobrać kości tak, aby stworzyć wieznaczny obraz z mnóstwem szczegółów.

Azzopardi opisuje metafizyczny aspekt swoich rzeźb w następujący sposób: "Ta kolekcja struktur egzystencjalnych zawiera w sobie życie i śmierć, łączy przestrzeń i formę. Na kościach trzymają się wszystkie organy przy życiu, ale są one także produktem końcowym rozkładu po śmierci. W związku z tym, są symboliczne, a nawet trochę spirytualistyczne. "

Artyści i ich koty. Rzeczy o których pewnie nigdy...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment