Kobiety, które stały się synonimem okrucieństwa i bezwzględności.

Zazwyczaj, na wzmiankę o okrutnych władcach przychodzą nam do głowy tylko imiona męskie. Z historii znamy jednak fakty o władczyniach, których nazwiska stały się synonimem wściekłości, furii i bezwzględności. Przedstawiamy kilka żeńskich postaci historycznych, zapamiętanych ze swoich brutalnych aktów.

Księżna Olga

Księżna Olga

Księżna Olga, która panowała w Rosji w 10 wieku, weszła do historii jako mściwa wdowa księcia Igora. Po zabójstwie księcia drewlanie wysłali do niej swatów ksiącia Małycha. Kronika mówi, że książna pogrzebała ich żywcew wraz z łodzą na której przypłynęli. Mściwa wdowa jednak brnęła dalej w zemstę.Poprosiła drewlan, aby wysłali do niej swoich najlepszych mężczyzn, i ci chętnie się zgodzili. Po przyjeździe goście zostali zaproszeni do kąpieli w wannie, gdzie wszyscy zostali spaleni. Wtedy księżna udała się do miejsca śmierci męża, zgodnie ze zwyczajem obrzędu pogrzebowego - urządzić tam stypie. Upitych drewlan zginęło około 5 tysięcy. A na końcu swej zemsty, po zwycięstwie w walce z drewlanami Olga poprosiła mieszkańców Iskorostena o gołębi i wróbli, trzy z każdego gospodarstwa domowego. Poza miastem Olga kazała przyzwiązać każdemu ptakowi kawałek siarki i puścić. Oczywiście, ptaki powróciły do ​​domu i miasto spłoneło.

Królowa Anglii Maria I Tudor- krwawa Mery

Królowa Anglii Maria I Tudor- krwawa Mery

Maria I Tudor bardziej znana jest jako Krwawa Mary. W Anglii nie postawiono w jej cześć ani jednego pomnika, a dzień jej śmierci mieszkańcy obchodzili jak święto narodowe. Bezwzględna królowa była fanatyczną katoliczką, zmagającą się z protestantami. Protestancką szlachtę Mary męczyła ze szczególnym okrucieństwem, odcinając genitalia i zmuszając do zjedzenia. Następnie, królowa sama kontrolowała spalenie męczenników na stosie. W okresie panowania krwawej Mary ponad 3000 księży zostało pozbawienych swoich miejsc pracy, a 300 straciło życie na stosie. Podczas powstań ludzi torturowano, ścinano im głowy, palono. Wielu uciekło z Anglii. Wszystkie zbrodnie popełnione Marią I, skończyły się dopiero po jej śmierci.

Chińska cesarzowa Qi Xi

Chińska cesarzowa Qi Xi

Aby przejść z najniższej rangi konkubiny do cesarzowej inteligentna, sprytna i bezwzględna Qi Xi szła dosłownie po trupach. 16-letnia dziewczyna knuła intrygi, przekupowała dworzan, i nie brzydziła się niczym aby dostać się do komór chińskiego cesarza. Po urodzeniu spadkobiercy (według niektórych nie będącym ich synem), Qi Xi natychmiast zajęła wiodącą pozycję w haremie, pomimo faktu, że cesarz miał już żonę. Z biegiem czasu, kobieta zwiększył swój wpływ na cesarza i nieformalnie zaangażowała się w zarządzanie krajem. Po jego śmierci, Qi Xi została regentem. Kobieta brutalnie tłumiła powstania, prowadził agresywną politykę wobec krajów sąsiednich i na Zachodzie. Plotka głosi, że cesarzowa miała wiele młodych kochanków, których po nocy z nią po kazała zabijać. W ciągu 50 lat jej rządów spustoszyła państwo i zostawiła tylko negatywne wspomnienia o sobie.

Isabella Kastylijska

Isabella Kastylijska

Średniowieczną walkę z heretykami chętnie wspierała Isabella Kastylijska (władczyni Kastylii- León, w przyszłości dołączonych do Hiszpanii). Królowa Inkwizytor pod czas swoich rządów, zezwoliła na spalenie ponad 10.000 ludzi i tortury prawie 100.000. Jak zauważyła sama królowa, wszystkie jej czyny zostały popełnione w imię wiary, za co dostała przydomek Izabella Katoliczka.

Bombki jak z PRL. Mistyczne lasy, w których aż...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment