Kanony piękna XX wieku.

Wyobrażenia o pięknie zmieniają się z każdą dekadą- co tam!- nawet co roku. Ale są kobiety, które będziemy podziwiać zawsze. Ich piękno jest ponadczasowe, a one same są wspaniałe i wręcz doskonałe! Z pewnością znacie te aktorki, modelki i piosenkarki, które zdobyły miłość całego świata i stały się ikonami kobiecości i stylu XX wieku.

Grace Kelly

Grace Kelly
autor

Amerykańska aktorka. Laureatka nagrody "Oscar". Zagrała u wielu reżyserów, między innymi w kilku filmach Alfreda Hitchcocka. Zajmowała 13 miejsce na liście największych gwiazd filmowych. Nie mniej sławna Grace Kelly była jako księżniczka Monako, gdzie mieszkała od 1956 roku, poślubiając księcia Monako Rainier III. W 2001 roku brytyjski magazyn Vogue opublikował listę 100 najbardziej eleganckich kobiet wszech czasów, i 1 miejsce w niej przyznał włąśnie Grace Kelly.

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor
autor

Anglo-amerykańska aktorka. Była królową Hollywood, trzykrotną zdobywczynią "Oscar'a". Stała się pierwszą aktorką, której gaża wynosiła milion dolarów. Elizabeth Taylor była właścicielką jednej z największych kolekcji biżuterii na świecie.

Catherine Deneuve

Catherine Deneuve
autor

Francuska aktorka Catherine Deneuve zyskała status gwiazdy po triumfie w Cannes muzicalu "Parasolki z Cherbourga". W wieku 25 lat została twarzą zapachu Chanel № 5. Miała liczne romanse ze sławnymi ludźmi. Jeden z najgłośniejszych - dziesięcioletni romans z Depardieu.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn
autor

Brytyjska i amerykańska aktorka, modelka. Otrzymała "Oscara" dla najlepszej aktorki w filmie "Rzymskie wakacje". To była najlepiej opłacana aktorka swojego czasu. Do Audrey Hepburn należy trzecie miejsce na liście największych aktorek kina amerykańskiego.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe
autor

Amerykańska aktorka i piosenkarka. Zagrała wiele ról, najpopularniejszy film z jej udziałem to "Pół żartem, pół serio". Stworzyła własną korporację "Marilyn Monroe Productions" i została uhonorowana gwiazdą na Hollywood Walk of Fame w 1960 roku. Były plotki o jej romansie z prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego.

Vivien Leigh

Vivien Leigh
autor

Angielska aktorka, laureatka dwóch nagród "Oscar'a". Doskonale zagrała w filmie "Przeminęło z wiatrem". W trakcie swojej 30-letniej kariery grała różne role, między innymi z klasyki: Ophelii, Kleopatry, Julii.

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot
autor

Francuska aktorka i piosenkarka. Zdobyła popularność na całym świecie dzięki swojej roli w filmie "I Bóg stworzył kobietę". Dla Europy była takim samym etalonem piękna, jak Marilyn Monroe dla Ameryki. Zagrała w 48 filmach i nagrała 80 utworów.

Marlene Dietrich

Marlene Dietrich
autor

Niemiecka i amerykańska aktorka, piosenkarka. Jej obraz w filmie jest absolutnie doskonały. Była bardzo popularna nie tylko w kinie, ale również w muzyce. Przyjemny ton jej głosu brzmiał bardzo uspokajająco. Aktorka miała kilka głośnych przygód miłosnych: z Hemingwayem i Remarque.

Greta Garbo

Greta Garbo
autor

Aktorka szwedzka i amerykańska. Laureatka nagrody "Oscar". Jej najbardziej znane filmy to "Flow", "Ciało i diabeł", "Miłość". Garbo osiągnęła szczyt popularności i zdobyła uznanie publiczność pięknym, ochrypłym głosem, który świat usłyszał już w kinie dźwiękowym.

Sophia Loren

Sophia Loren
autor

Włoska aktorka i piosenkarka. Laureatka nagrody "Oscar". Zagrała w wielu filmach. Najważniejsze role zagrała w "Chochara" z Jean-Paul Belmondo we "Wczoraj, dziś i jutro", "Małżeństwo po włosku", "Słoneczniki". W ciągu ostatnich trzech filmów jej partnerem był Marcello Mastroianni, z którym stworzyła jeden z najciekawszych duetów w historii kina.

Najfajniejsze fury 60-tych XIX wieku.... Tajemnicze zabytki, które są starsze...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment