Kilka filmów, które pomogą lepiej zrozumieć kobiety.

Mówią, że rzeczą niemożliwą jest poznanie i zrozumienie psychologii kobiet. Zebraliśmy się jednak na odwagę i umieściliśmy tu kilka filmów, które, naszym zdaniem, mogą pomóc pomogą zrozumieć wewnętrzny świat kobiet. Wszystkich tajemnic nie zdradzą, ale kilka porad z pewnością mogą dać.

Dziennik Bridget Jones.

Dziennik Bridget Jones.
autor

Wiele kobiet przyzna, że ten film w rzeczywistości jest momentami bardzo prawdziwy. Na pewno każdy znajdzie koleżankę lub znajomą, która buduje karierę, wyrywa facetów i przeżywa frustrację tak samo jak bohaterka Renee Zellweger.

Słodki listopad.

Słodki listopad.
autor

Ten film można nazwać idealnym ekranowym odbiciem kobiecej powieści. Charlize Theron nie ma sobie równych, a Keanu Reeves niemal cały film jest piękny i nagi. Tak bardzo nagi, że wcale nie musi grać - i tak jest oczywiste, że właśnie on skradnie serce dziewczyny. Film pobieżnie wyjaśnia, jak kobiety wybierają mężczyzn, w których się zakochują.

Duże oczy.

Duże oczy.
autor

Nowy film Tima Burtona o kobiecie, która rysowała obrazy zamknięta na cztery spusty przez swojego despotycznego. Który zresztą przedstawiał obrazy jako dzieło rąk własnych. Zastanawiacie się, jak kobiety mogą tolerować takie zachowanie mężczyzn? Koniecznie obejrzyjcie ten film, aby choćiaż trochę zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się w ich sercach.

Szkoła uczuć.

Szkoła uczuć.
autor

To opowieść o małej dziewczynce która wkracza w świat dorosłości. Nie ma w filmie ani przemocy, nikt nie umiera, ale historia pomimo tego wydaje się dość tragiczna. Wiele kobiet przeszło podobną drogę do dorosłości, może dlatego są dokładnie takie, jakie są?

Jaśmin.

Jaśmin.
autor

Zachowanie zabawnej, a nawet momentami śmiesznej i całkowicie zdesperowanej bohaterki filmu Woody'ego Allena daje jasny obraz tego, co dzieje się w umyśle kobiety, kiedy traci coś ważnego dla siebie, męża, pracę, majątek, a nawet wszystko na raz - i jest teraz zmuszona jest zacząć wszystko od nowa.

Laggies.

Laggies.
autor

Film o tym, że kobiety czasami same nie wiedzą czego chcą. A wszystko dlatego, że wewnątrz każdej z nich mieszka nastolatka, która pokazuje chumorki i nagle może zdecydować, że nie chce wyjść zamąż, i odmówić podejmowania jakichkolwiek decyzji i wziącie odpowiedzialności. Historia, może trochę jest przesadzona, ale z pewnością zawiera też prawdę.

Amelie.

Amelie.
autor

O tym filmie powiedziano już wszystko - chcemy dodać tylko jedno: proszę zwrócić uwagę na scenę, gdzie Amelie w mojej głowie rozważa tysiące możliwych przyczyn spóźnienia bohatera Nino: terroryści i napad na bank, radzieckie głowice i kilka innych bzdur. Na Boga, w tym cała kobieta!

Mondscheintarif.

Mondscheintarif.
autor

Coś pomiędzy "Amelie" i "Dziennik Bridget Jones". Mniej syropu cukrowego, a więcej cennych faktów. O regułe "72 godzin" jednak mogli by nie wspominać...

Sierpień w hrabstwie Osage.

Sierpień w hrabstwie Osage.
autor

Na początku wydaje się, że jest to dramat o tym, jak ludzie w trudnej chwili jednoczy i wspiera rodzina. W rzeczywistości jednak obraz pokazuje że najmocniej mogą zranić cię najbliżsi. Z piękną i utalentowaną Meryl Streep na czele aktorki pokazały jak złożone są stosunki kobiety i jej rodziny.

Kate i Leopold.

Kate i Leopold.
autor

Bez względu na swoje przesłodzenie film zawiera cenne informacje na temat tego, na jakiego księcia czeka każda kobieta. I jak wysoką poprzeczkę potrafi mu postawić.

The Holiday.

The Holiday.
autor

Film jest o dwóch diametralnie różniących się między sobą kobietach, każda z nich szuka szczęścia. A do szczęścia jest prosta droga: byle by mieć obok siebie kochającą osobę, godną zaufania.

Legalna blondynka.

Legalna blondynka.
autor

Nie należy tę historię odbierać zbyt poważnie. Głównie została stworzona, abyśmy się pośmiali przed telewizorem. No i może trochę, żeby mężczyźni zrozumieli, że pozory mylą. Nie warto lekceważyć zdolności kobiet!

Czego pragną kobiety.

Czego pragną kobiety.
autor

Mel Gibson poświęcił się dla dobra wszystkich ludzi na świecie, by w końcu dowiedzieć się, czego pragną kobiety. Zazdrościcie i myślicie, że to prawdziwy dar? Na pewno nie. Raczej nazwalibyśmy to przekleństwem ...

Malena.

Malena.
autor

Malena - dziewczyna, którą uwielbiają wszyscy mężczyźni i nienawidzi każda kobieta. Historia o tym, jak piękno może być przekleństwem kobiety i przynieść same rozczarowania.

Gone girl.

Gone girl.
autor

Aby w pełni zrozumieć kobiecą naturę powinniśmy spojrzeć na jej ciemną stronę. Historia o tym, jakie kobiety mogą być złośliwe jeśli coś im nie pasuje. Mocno przesadzona, ale jako wniosek: nie należy zaniedbywać swoją panią.

Głowa w chmurach.

Głowa w chmurach.
autor

Historia, która pomoże zrozumieć naturę kobiecej miłości - trochę dziwnej, czasami zupełnie niewytłumaczalnej. A nawet jeśli nie pomoże, to warta obejrzenia tylko ze względu na oszałamiający duet Charlize Theron i Penelope Cruz.


Czasy się zmieniają, a kobieta wciąż zostaje kobietą.

Tajemnicza Belgia. 5 miast, które... Rzeźby wykonane z drewna wyglądają...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment