Plemię Dinka: niezmienni afrykańscy pasterze.

Na naszej planecie jest jeszcze wiele miejsc, gdzie styl życia nie zmienił się od tysięcy lat. Dinka to niesamowite plemię z Nilotic żyjące w Sudanie. Ci ludzie nie noszą ubrania i ciało pokrywają łajnem do odstraszania komarów, mężczyźni farbują włosy kozim moczem, a kobiety uciekają się do skaryfikacji, żeby wyglądać atrakcyjnie.

Dinka kochają jaskrawe akcesoria.

Mężczyźni nie noszą ubrania.

Liczebność Dinka pod koniec 20 wieku osiągnęła 3 miliony. Od 10 wieku oni żyją po obu brzegach Nilu, i do dziś ich sposób życia pozostał niezmienny. W porze deszczowej Dinka przeprowadzaja się do Savanny, gdzie uprawiają zboża. Kiedy jest sucha pora, wypasają bydło w dolnym biegu rzeki.

Chłopcy uczą się opiekować zwierzętami od małego.

Bydło to główne zajęcie Dinka. Zwierzęta są ubóstwiani, chłopcy uczą się od małęgo opiekować się nimi. Na początku chłopaki dbają o kozy i owcy, dorastając wypasają nawet byki. Dinka często nazywają siebie imieniem swojego byka, śpiewając mu pieśni i tańcząc dla niego. Warto zauważyć, że mężczyźni spędzają noce z bydłem, a dla kobiet i dzieci są budowane domy z błota.

Łyse kobiety są uważane za atrakcyjne.

Kobiety noszą gorsety tradycyjnie wyszywane koralikami.

Wygląd Dinka jest bardzo specyficzny. Mężczyźni nie noszą ubrań, bogato zdobią ciało koralikami i bransoletkami. Kobiety "ubierają się" dopiero po ślubie, zazwyczaj ograniczając się do spódnicy wykonanej z koziej skóry i gorseta z dekoracjami z koralików. Najbardziej atrakcyjne są uważane łyse kobiety: golą więc włosy i brwi, zostawiając tylko kępkę włosów na czubku głowy. Dla Dinka charakterystycznym wyznacznikiem jest brak kilku zębów, uważa się, że osoba ta wygląda estetyczniej i przyjemniej.

Artysta malarz, którzy nie potrzebuje... Przemysł modowy w ekspresyjnych zdjęciach....

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment