Arcydzieła ilustracji i ich twórcy.

Wielu artystów z powodzeniem używa typowych i znanych materiałów i techniki, tworząc przy tym prawdziwe arcydzieła malarstwa olejnego lub akwareli. Są też tacy, którzy nie podporządkowują się żadnym zasadom. Równie pewnie trzymają w ręce pędzel, pióro, tablet i aparat fotograficzny. Łamią wszystkie zasady, miksują różne materiały i technologii, śmiało korzystają ze wszystkich możliwości tradycyjnych materiałów i nowoczesnych technologii. Ich głównym celem jest dążenie do wyrażenia idei i opowiedzenie historii. Ilustracja to wyjątkowa forma sztuki, gdzie wszystkie chwyty dozwolone! I każdy dzień przynosi nam coraz więcej artystów mających w tym temacie coś nowego do powiedzenia. Zresztą, ocencie sami...

Zachwycający świat według Alexa Andreyeva.

Zachwycający świat według Alexa Andreyeva.

Utopia.

Tsunami (po lewej). Poniżej chmur (po prawej).
Rosyjski artysta i ilustrator Alex Andreev maluje niesamowite światy, fantastyczne i jaskrawe: ogromne żółwie, latające statki i stworzenia, które niby zeszły z obrazów Salvadora Dali.

Pluszowe i nie bardzo charaktery Bobby Chiu.

Pluszowe i nie bardzo charaktery Bobby Chiu.

Koszmar nocny.

Obcy są wśrod nas (po lewej). Latający niedźwiedź (po prawej).
Bobby Chiu karierę zawodową rozpoczął w wieku 17 lat, uczestnicząc w tworzeniu zabawek dla Disney i Warner Brothers. Obecnie jest dyrektorem kreatywnym własnej pracowni Imaginism Studios, z siedzibą w Toronto (Kanada), i nadal rysuje słodkie i zabawne postacie.

Fantastyczne historie Sergeya Kolesova.

Fantastyczne historie Sergeya Kolesova.

Koczująca wioska.

Pijany Bóg (po lewej). Laboratorium (po prawej).
Sergey Kolesov mieszka i pracuje w Czechach, współpracując ze studiami komputerowymi i tworząc trochę dziwne, ale głęboki pracy. Niezwykłe kąty, technika plastyczna i przygaszone kolory które charakteryzują jego styl dają w sumie ciekawe i często trochę smutne obrazy.

Zabawne postacie Denis Zilber.

Zabawne postacie Denis Zilber.

Czalamala grający na flecie.

Wesołych świąt! (po lewej). Wiosna (po prawej).
Denis Zilber - ilustrator z dyplomem animatora. Jego rysunki to całe historii, gdzie każda "klatka" ma początek, rozwój i kulminację. Zabawne postacie, szczegóły i stałe poczuciem humoru to jest to, co przyciąga ilustracje Zilber.

Emocjonalna grafika Leshy Kurbatova.

Emocjonalna grafika Leshy Kurbatova.

Lescha Kurbatov tworzy swoje niesamowite prace, łącząc różne techniki: akwarelę, fotografię, sztukę cyfrową. Charakteryzuje go dużo uczuć i emocji, a jego prace wypełnione są symbolami i doświadczeniami. W prace autora chce się zanużyć całkowicie - tyle w nich czułości, lekkości, wrażliwości.

Świat w szczegółach według Mattiasa Adolfssona.

Świat w szczegółach według Mattiasa Adolfssona.

W twórczości szwedzkiego ilustratora Mattiasa Adolfssona można się zgubić z jednego powodu: jego ilustracje są przepełnione szczegółami! Wszystkie te rzeczy, ludzie, stworzenia i pojazdy narysowane długopisem czy akwarelą, wszystko na prawdę potrafi wciągnąć.

Ironia i sarkazm Rafaela Alvareza.

Ironia i sarkazm Rafaela Alvareza.

Rodzinne masmedia.

Świeża dezinformacja (po prawej).
Odważne i ironiczne ilustracje Rafaela Alvareza można znaleźć w wielu publikacjach - od Playboya do książek i komiksów dla dzieci. Technika, styl i, oczywiście, stale obecna w jego praca ironia tworzy jego osobisty podpis.

Pozytywnie o życiu według Vladimira Kazaka.

Pozytywnie o życiu według Vladimira Kazaka.

Autostrada do miasta.

Władimir Kazak - profesjonalny ilustrator z Tweri, ale oprócz wysokiej jakości reklam, tworzy również zabawne ilustracje zwykłego życia rosyjskiego. Ironiczne, ale dobroduszne.

O grach i nie tylko.

O grach i nie tylko.

Czarnobrody.

Mill10ners (po lewej). Noc chodzących maniaków (po prawej).
Jakub Erich lubi rysować ilustracje do gier komputerowych, ale nie ogranicza się do orków, wojowników i dziewcząt w zbroi. Oprócz artefaktów do gier i aplikacji (The Settlers, Dota 2, etc.), artysta tworzy zabawne postacie i wymyśla im historie.

Artysta, który rysuje szczęście.

Artysta, który rysuje szczęście.

Historie kuchenne.

Trochę zimna, dużo ciepła (po lewej). Pierwsza Walentynka (z prawej).
Pascal Kempion - amerykański artysta, którego prace zdecydowanie pokonują wszystkie rekordy dobroci. Jego ilustracje są bardzo popularne w sieci, a artysta znany na całym świecie, ponieważ mówi w języku, który rozumiemy bez słów - językiem serca.

Ilustracje 3D Irmy Gryunholtsa.

Ilustracje 3D Irmy Gryunholtsa.

In Vitro.

Druhna (po lewej). Noc (po prawej).
Praca biurowa potrafi znudzić nawet dyrektora kreatywnego agencji reklamowej. Wtedy najwyższy czas rozpocząć pracę twórczą. Irma Gryunholts, grafik i ilustrator, zdecydowała wyjść poza dwuwymiarową lub trójwymiarową przestrzeń cyfrową i stworzyć własne historie i postacie w prawdziwym 3D. Jej prace wykonane są w glinie lub plastelinie, są wymiarowe i bardzo żywe!

Ludzie, zwierzęta i superbohaterowie Maxa Kostenko.

Ludzie, zwierzęta i superbohaterowie Maxa Kostenko.

Potwór z Paradise Falls.

Max Kostenko - profesjonalny ilustrator z Moskwy. Jego prace to ilustracje do książek i czasopism, filmów animowanych i wielu innych projektów. Co by ni namalował artysta, bądź to ilustracje na sprzedaż lub zabawne historie z życia swoich bohaterów - jego prace charakteryzują się podobną techniką wykonania i dobrym humorem.

Najsłynniejsi portrecićsi na świecie. Władca czasu.

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment