Najlepsze role Al Pacino.

Genialny aktor, opiekuńczy ojciec i jeden z najseksowniejszych mężczyzn na świecie niedawno świętował swoją 75 rocznicę.
Jesteśmy nieskończenie wdzięczni losowi, że pokierował młodego Al pacino na ścieżkę aktorstwa, inaczej nigdy byśmy nie zobaczyli te genialne rolę przez niego zagrane. Złych filmów z jego udziałem po prostu nie istnieje, ale są takie, które zasługują na szczególną uwagę ze strony widzów. Al Pacino to żywa legenda, która potrafi każdą rolę zamienić w prawdziwe dzieło sztuki!

Ojciec chrzestny

Ojciec chrzestny

To była pierwsza poważna rola aktora. Zagrał Michael, syna szefa mafii sycylijskiej Don Vito Corleone. Właśnie dzięki tej roli zaczęliśmy kojarzyć Al Pacino z obrazem nieustraszonego, okrutnego i potężnego gangstera, który nie wybacza błędów. "To nic osobistego, Sonny. To tylko biznes."

Serpico

Serpico

Ten obraz to najwyraźniej coś więcej niż tylko opowieść o dzielnym wzorowym policjiancie nie znającym strachu. To Al Pacino uczynił tę rolę wyjątkową, doskonale zagrał żywego, przepełnionego uczuciem człowieka, który czuje ból, jest przestraszony, zraniony, zmęczony wszystkim i chcący znaleźć wyjście z tego wszystkiego.

Pieskie popołudnie

Pieskie popołudnie

Trudno jest wyobrazić sobie Al Pacino jako Sonnyiego, nieśmiałego, naiwnego i niezdecydowanego rabusia, który nie może nawet okraść bank bez hałasu. Jednak rola ta jest uważana za jedną z najlepszych ról filmowych na koncie aktora i stoi na równi z rolą okrutnego Tony w Scarface i władczego Michaela Corleone.

...I sprawiedliwość dla wszystkich

...I sprawiedliwość dla wszystkich

Pacino wciela się w rolę Arthur Kerklenda adwokata idealisty, który wytrwale walczy o sprawiedliwość i to o "sprawiedliwość dla wszystkich". Aktor niesamowicie zżył się z postacią filmową adwokata, chroniącego tych, którzy naprawdę tego potrzebują: z powodu ubóstwa, bezradności lub niewinności.

Człowiek z blizną

Człowiek z blizną

Pierwotnie planowano, że rolę kultowego Tony'ego Montany, zagra Robert De Niro. Ale on odmówił, i rolę otrzymał Al Pacino. I to był najlepszy zbieg okoliczności. Bez jego atrakcyjnego i profesjonalnego aktorstwa "Człowiek z blizną" nie był by taki dobry. Al Pacino stworzył w filmie kanoniczny wizerunek ambitnego, zmotywowanego i twardego gangstera. Lepiej nie zagrał by nikt!

Zapach kobiety

Zapach kobiety

Pacino zagrał w tym filmie niewidomego pułkownika Slade - dumnego, ironicznego, pewnego siebie, sentymentalnego, wzruszającego, szorstkiego, twardego, samodzielnego. Prawdziwa sztuka - tak wczuć się w rolę, że publiczność wierzy w realne istnienie Franka Slade. Za tą wspaniałą grę aktor zasłużenie otrzymał "Oscara".

Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

O takich filmach mówi się: raz zobaczyć i umrzeć." I pod wieloma względami jest to zasługa Ala Pacino. Wśród innych postaci filmu wyróżnia się bohater Ricky Roma - profesjonalista, który nawet diabłu może coś sprzedać, nie tracąc przy tym niczego.

Życie Carlita

Życie Carlita

Kto lepiej zagra narkogangstera od Al Pacino? Jego bohater postanawia raz na zawsze skończyć z przeszłości i po prostu chce wieść spokojne życie ze swoją dziewczyną. Walczy więc z tymi, którzy chcą zniszczyć jego plany.

Gorączka

Gorączka

Al Pacino w tym filmie ukazuje złożoność charakteru swego bohatera - policjanta z doświadczeniem, który jest najlepszy w tym co robi. Nie cofa się ani na krok we wszczętych dochodzeniach, posiada duże doświadczenie i talent detektywistyczny. Dla niektórych wydaje się fajnym policjantem, złym mężem, dla kogoś godnym rywalem i wrogiem.

Adwokat diabła

Adwokat diabła

John Milton zagrany przez Ala Pacino to najlepsze wcielenie diabelskiej natury, jakie tylko można sobie wyobrazić. Człowiek, który dosłownie podporządkował sobię rolę wprawie jest uważać za kartę przetargową filmu. Prawdziwy demon, pełny grzechu i pokusy.

Insider

Insider

W Insiderze Pacino wykracza daleko poza zwykłe role kina kryminalnego, grając ambitnego Lowella Bergmana postać z SBC, producenta i montażysty swojego programu. On jest ciągle w stanie zamieszania i konfliktu z innymi. Rola Bergmana to kolejny dowód na to, że wszechstronność aktora nie zna granic.

Anioły w Ameryce

Anioły w Ameryce

Tutaj aktor zagrał wyjątkową rolę świetnego prawnika Roya, który ma znajomości wszędzie, aż do Białego Domu. Całe swoje życie Roy budował karierę. Aby wygrać sprawę, był gotowy na wszystko. Ale wszystko się zmienia, gdy lekarz diagnozuje u niego AIDS.

Jack, jakiego nie znacie

Jack, jakiego nie znacie

Zaprawdę arcydzieło aktora, grającego doktora Jacka Kevorkian. Lekarz wspiera legalizację eutanazji. Al Pacino dosłownie połączył się z charakterem filmowym. W trakcie gry język jego ciała, wyraz twarzy, wyrażenie oczu wskazuje na obecność realnej osoby, która zakwestionowała system. Sam 82-letni Jack Kevorkian, który był na premierze filmu, powiedział, że był w szoku gry Pacino. Według niego, "to było coś niewyobrażalnego!"

Balet: seria pięknych zdjęć, na... Najfajniejsze fury 60-tych XIX wieku....

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment