Akcja "Czyste miasto".

Na ulicach Kopenhagi (Dania), co rusz można spotkać ogromną zabawną rzeźbę wykonaną z drewna z recyklingu. Autor rzeźb codziennie wędruje przez miasto w poszukiwaniu wyrzuconych desek, przynosząc mieszkańcom nie tylko estetyczną przyjemność z drewnianych dekoracji, ale także sprzątając miasto z nadmiaru śmieci i odpadów.

Duński artysta Thomas Winther (Thomas Dambo) lubi pracować z drewnem. Jednak nie jest to rzeźbienie lub malowanie. Autor przybija w pewnej kolejności sterty desek i ostatecznie tworzy uroczą rzeźbę.

Thomas uwielbiał tworzyć już we wczesnym dzieciństwie. Bardzo często budował domy na drzewach, i postanowił zostać stolarzem. Ale po kilku miesiącach college'u, Thomas zdał sobie sprawę, że przetworzanie drewna to nudne zajęcie, i już w 2005 roku zapisał się do School of Design. Pod czas zajęć używał jako materiał roboczy wszystko co udało mu się znależć na ulicy. Kiedyś z wyrzuconego kontenera sklejki zbudował 3000 domków dla ptaków i rozprzestrzenił je po całym świecie.

Po ukończeniu Szkoły Projektowania, Thomas otworzył własne studio w Kopenhadze. Wytwarza w nim meble, figurki, instalacje artystyczne. A w między czasie zbiera niepotrzebne drewno i tworzy ogromne rzeźby.

O! Jestem w kreskówce! Załozę się, że nie raz...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment