Afrykańska wersja kultowych scen filmowych.

W kultowej scenie filmu Śniadanie u Tiffany'ego zamiast Audrey Hepburn pojawia się świetna modelka afrykańskiego pochodzenia. To jedn z serii zdjęć duetu fotografów Victora Omara Diop i Antoine Tempe, którzy są autorami projektu fotograficznego o nazwie "Mixed Hollywood". Fotografowie zaprezentowali kultowe sceny z kultowych filmów, które na zawsze weszły do kanonu popkultury, z udziałem czarnych kobiet. Według autorów projektu kino to najbardziej uniwersalna sztuka, która nie tylko pokonuje bariery geograficzne, ale także kulturowe i rasowe. Zobaczcie afrykańską wersję scen z kultowych filmów.

Francusko- amerykański fotograf Antoine Tempe i senegalczyk Victor Omar Diop, współautorzy projektu Mixed Hollywood mieszkają i pracują w Dakarze - stolicy Senegalu. Artyści podzielają zdanie, że wiele wspaniałych filmów z przeszłości, jak i te współczesne, miały i mają ogromny wpływ na pop kulturę wielu nawet arbitralnie różniących się od siebie kultur.
Zdjęcie: Dakar 2013 - "Śniadanie w Onomo» czyli afrykańska "Audrey Hepburn" ze "Śniadanie u Tiffany'ego" (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Zdjęcia do tego projektu były robione głównie w hotelu Onomo, który najduje się na skrzyżowaniu, co według autorów projektu, jest symbolem współistnienia i przenikania różnego pochodzenia kultur, które w końcu łączą się w jedną całość.
Zdjęcie: odtworzona scena z filmu "American Beauty", który został nakręcony w Abidżanie, 2013 (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Fotografowie Antoine Tempe i Victor Omar Diop chciał pokazać, że magia dobrego kina pozwala widzowi odnosić się do fabuły i bohaterów niezależnie od ich pochodzenia i miejsca, w którym rozwija się historia.
Zdjęcie: scena z kultowego filmu "Thelma i Louise" (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Charakterystyczna scena z filmu "Matrix" powtórzona przez afrykańską modelkę. (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Scena z głównymi bohaterami pochodzenia afrykańskiego ze słynnego dzieła Alfreda Hitchcocka "Psychoza". (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Odtworzona scena z hollywoodzkiego musicalu "Chicago" - "Prison tango" z czarną bohaterką w roli głównej. (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Afrykańska Frida scena z filmu "Frida". (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Odtworzona scena z thrillera z 1966 roku "Blow Up". W tej scenie zagrał Omar, jeden z autorów projektu i model Aminata. (Zdjęcie: Omar Victor Diop & Antoine Tempe)

Jeszcze jedna porcja pozytywu. Jeśli jeszcze nie lubisz śniegu......

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment