Absolutnie niegroźne zwierzęta, widok których przyprawia nas o dreszcze.

Ludzie boją się tego, czego są w stanie, nie chcą, nie mogą pojąć, opisać sklasyfikować lub scharakteryzować. Charakterystyczną cechą ludzi, szczególnie naszej epoki wizualizacji, jest ocenianie wszystkiego i wszystkich po wyglądzie. Często nie słusznie. Na przykład te absolutnie niegroźne stwory poniżej... nie słusznie boimy się ich jak ognia.

Wąż mleczny.

Wąż mleczny.

Ludzie często mylą węże mleczne z ich jadowitymi bliźniakami - koralowymi wężami, dlatego, że ci drudzy nie cieszą się dobrą reputacją. W rzeczywistości, węże mleczne nie są trujące i są absolutnie nieszkodliwe dla ludzi. Wystarczy zapamiętać, że jeśli czarno- białe pasy znalazły się obok was, to nadal wszystko jest w porządku, czarne- żółte paski oznaczają bardzo duże problemy. Uciekaj!

Aye-aye/ madagaskarski lemur.

Aye-aye/ madagaskarski lemur.

Bez wątpienia, Aye- Aye wygląda jak zły troll, gotowy wyssać krew do ostatniej kropli. W rzeczywistości Dyschirius Madagaskarze, czyli madagaskarski lemur nie jest zdolny do zrobienia jakiejkolwiek krzywdy człowiekowi. Są one całkowicie oswojonymi zwierzęta, które nawet nie posiadają pazurów!

Golec

Golec

Te nagie szczuropodobne stworzenia uważane są za jedne z najbardziej obrzydliwych zwierząt na świecie. Na szczęście, te łyse dziwolągi prawie nie pojawiają się na powierzchni ziemi, ale nawet jeśli to nie będą w stanie zobaczyć człowieka, ponieważ podobnie kretom są absolutnie ślepi. Boicie się kretów?

Tarantula/Ptasznik.

Tarantula/Ptasznik.

Ptaszniki to największe pająki świata, z największymi kłami. W rzeczywistości jednak pająk ma ludzi w głębokim poważaniu. W przeciwieństwie do wielu innych jadowitych pająków, ukąszenie tarantuli będzie dla was nie bardziej bolesne niż ukąszenie na przykład pszczołą.

Sępy.

Sępy.

Jeśli nie jesteście trupem, to nie macie powodów obawiać się tych latających "skinheadów".

Chalcosoma atlas.

Chalcosoma atlas.

Najprawdopodobniej to ostatni insekt z którym chielibyście się spotkać. Bez obawy, rogi używa tylko do walk z innymi sobie podobnymi.

Gigantyczna afrykańska stonoga.

Gigantyczna afrykańska stonoga.

Olbrzymia stonoga z Afryki jest jedną z największych na świecie. I choć możecie się bać, że może wspiąć się do waszego łóżka i wyssać wnętrzności, to nic takiego nigdy się nie stanie. W rzeczywistości są bardzo przyjazne i dobrze sprawdzają się jako zwierzątka domowe.

Gawial gangesowy.

Gawial gangesowy.

zewnętrznie Gawiale bardzo podobne są do krokodyli i aligatorów, ale na tym podobieństwo się kończy. Ich szczęki są tak małe, że nawet gdyby bardzo chcieli, nie byli by w stanie pożywić się ludzkim mięsem. Ich dieta składa się prawie wyłącznie z ryb i żab.

Mantes.

Mantes.

Mantes często mylony jest ze swoją kuzynką płaszczką, które, jak wiadomo, mają bardzo jadowite żądło. Choć ich długość może osiągnąć średnicę do 7,5 m, w rzeczywistości są to tylko łagodne olbrzymy, których nie powinniśmy się bać.

Żarłacz/Gigantyczny rekin.

Żarłacz/Gigantyczny rekin.

Pomimo swojej nazwy i przerażającego wyglądu, te rekiny karmią się planktonem i mają raczej zabawowy charakter.

Najlepsze zdjęcia National Geographic 2014... Fantazje atramentowe: zdjęcia z festiwalu...

Comments

Add Comments

Imię

Email

Comment